Řekla bych, že každou druhou hypotéku mám bez vlastních zdrojů, takže banka financuje celou nemovitost sama. Pokud je to i váš případ, čtěte dál a dozvíte se zajímavý fígl, díky kterému můžete ušetřit třeba i 388 656 Kč. Věděli byste, co si za takové peníze pořídit? 🙂

Většina lidí v takovém případě sáhne po 100% hypotéce, ale máte ještě jednu možnost, kterou vám hned vysvětlím. Stejně to vypadá, že 100% hypotéky už v ČR skončí. Česká národní banka (ČNB) oznámila zpřísnění pravidel pro poskytování hypoték. Maximální limit pro výši hypotéky bude od října 95 procent hodnoty zajištěné nemovitosti a od dubna 2017 pak 90 procent. Což je podle mě dobře, 100% hypotéky jsou stejně drahé, přesvědčte se sami…

hypotéka_100%_LTV_finance_finanční poradenství_vyklicka_jaroslava_blog

Řešení číslo 1 – 100% HYPOTÉKA

Získat hypotéku ve výši 100 hodnoty nemovitosti není zas takový problém, většina bank zatím takovou hypotéku poskytuje. Ať vám ušetřím čas, tak zde jsou banky, které poskytují 100% hypotéku (platné do 30.11.2016):

 • Unicredit bank
 • Hypoteční banka (ČSOB)
 • Česká spořitelna
 • Komerční banka
 • Raiffeisenbank
 • Sberbank

Příklad: Potřebujeme hypotéku na koupi bytu za 2 000 000 Kč a nemáme žádné naspořené peníze.

Řešení: Hypoteční úvěr ve výši 2 000 000 Kč na 30 let, který jsem zvolila u KB. Úroková sazba vychází na 3,09%, pokud přejdeme s běžným účtem do KB a budeme mít pojištění, které může být i vaše soukromé životní pojištění. Splátka je 8 529 Kč měsíčně. Když nebudu zohledňovat daňovou úlevu, tak celkem bance zaplatíte za takovou hypotéku 3 070 440 Kč.

Abyste snížili celkové náklady, tak můžete i k této hypotéce využít strategii, kterou jsem popsala ve svém článku Jak zaplatit o 283 279 Kč méně na hypotéce? A ještě malé upozornění pro OSVČ, kteří by chtěli řešit obratovou hypotéku, taková hypotéka lze maximálně do 90% hodnoty zastavované nemovitosti.

Pokud potřebujete pomoct s výběrem vhodné strategie financování vašeho bydlení nebo s vyřízením hypotéky, tak se na mě můžete obrátit, kontakty najdete zde >>

Řešení číslo 2 – HYPOTÉKA a ÚVĚR ZE STAVEBNÍHO SPOŘENÍ

Tahle strategie spočívá v tom, že si vyřídíte hypoteční úvěr na 90% hodnoty zastavované nemovitosti a zbylých 10% které se standartě financují vlastními zdroji budete financovat tzv.cizími zdroji. Nejčastěji pro tohle financování volím úvěr od Buřinky. Nemusíte mít dopředu uzavřené stavební spoření a ani nemáte žádný překlenovací úvěr, rovnou splácíte dluh.

Banky, které vám poskytnou hypoteční úvěr se zajímavým úrokem do 90% hodnoty zastavované nemovitosti jsou:

 • Sberbank
 • Komerční banka
 • Raiffeisenbank
 • Česká spořitelna (nelze kombinovat s úvěrem od Buřinky, musíte sáhnout po jiné stavební spořitelně)
 • Equa bank
CHCI NABÍDKU NA FINANCOVÁNÍ BYDLENÍ BEZ VLASTNÍCH PENĚZ

Kontaktní formulář

Jak mou práci hodnotí klienti?

Milá slečno Vyklická :)) Velice rádi bychom Vám s manželem chtěli poděkovat za to, že jste nám pomohla uskutečnit náš velký životní sen... A to, bydlet, pro nás v nejkrásnějším domě - ve srubu. Nebýt Vás, nikdy bychom toho nedosáhli. S Vaším milým a nuvěřitelně flexibilním přístupem, šlo všechno jako po másle. Nevíme, jak dostatečně nejlépe Vám poděkovat. Neskutečně moc se těšíme, až si v našem srubu zapálíme v krbu a budeme si vychutnávat tu vůni a hlavně si užívat toho krásného pocitu, že jsme doma ve svém... A to díky Vám ? Děkujeme a až bude hotovo, rádi Vas u nás přivítáme, třeba na kafe ? Je vidět, že Vás práce hodně baví a že jste ochotná pro klienty udělat maximum. Ať jich máte co nejvíce, a spokojených, tak jako jsme byli my.

Gebauerovi

Další reference si můžete přečíst zde >>

Příklad: Potřebujeme hypotéku na koupi bytu za 2 000 000 Kč a nemáme žádné naspořené peníze.

Řešení: Hypoteční úvěr ve výši 1 800 000 Kč na 30 let, který jsem zvolila opět u KB. Úroková sazba vychází na 1,79% a splátka na 6 466 Kč měsíčně. Když nebudu zohledňovat daňovou úlevu, tak celkem bance zaplatíte za takovou hypotéku 2 327 760 Kč. Zbylých 10%, tedy 200 000 Kč se bude financovat úvěrem od Buřinky, který je na maximální délku splatnosti 18 let s úrokovou sazbou 7,25% (vím, úrok nic moc, ale čtěte dál). Měsíční splátka je 1 639 Kč a celkem nás tento úvěr bude stát 354 024 Kč.

Když nyní vše podtrhneme a sečteme, tak máme 2 000 000 Kč s měsíční splátkou 8 105 Kč a celkem zaplatíme 2 681 784 Kč.

Když porovnáme tyto dvě řešení mezi sebou, tak nám u druhého vychází o 424 Kč měsíčně menší splátka a o 388 656 Kč zaplatíte méně. Myslíte, že tohle vám poradí třeba v bance?

Po kliknutí na tlačítko výše se vám otevře kontaktní formulář, který stačí vyplnit, poté se vám ozvu, abych od vás zjistila ještě pár potřebných informací a vytvořím vám návrh financování pro vaše nové bydlení.

 

100% hypotéka_finance_hypoteční úvěr_bydlení

Tento obrázek jsem nedávno zveřejnila na své stránce Zatraceně dobré rady na Facebooku a když teď víte, jak jsem na tyto čísla přišla, tak kterou byste si vybrali strategii? Napište mi to níže do komentářů.