Co to je vůbec takový e-Book? K čemu je dobrý? V jakém případě je lepší si koupit e-Book anebo knihu? Můj přítel ještě nedávno nevěděl, co to e-Book je a vlastně ani já ještě před rokem.

Slovo e-Book jsem si trochu zkrátila na eBook, líbí se mi to tak víc, význam slova zůstává stejný. Když jsem psala svůj eBook Jak úspěšně zvládnout své peníze, tak jsem pochopila jaký obrovský rozdíl je mezi tištěnou, popřípadě elektronickou knihou a eBookem.

books-ebook

Proč mám ráda knihy?

Mám ráda tu „vůni novoty“, když si koupím novou knihu. To mi eBook nikdy nemůže nahradit. Knihy mi přináší obrovskou inspiraci, motivaci a zamyšlení nad daným tématem. Čtu převážně vzdělávací knihy, o osobním růstu, myšlení, podnikání a životopisy různých podnikatelů. Pokud chcete v této oblasti nějakou knihu doporučit, napište a ráda vám poradím.

Ale co se stane po přečtení knihy? Ve většině případech NIC. Kniha už neřeší praktické kroky k realizaci, ani nic podobného, eBook je pravý opak a proto v něm dnes vidím tak obrovskou přidanou hodnotu.

Proč jsem si tak oblíbila eBook?

Z počátku mi vadilo, že je eBook vlastně pdf. soubor, který si pouze stáhnu. Vadilo mi, že když jsem si četla nějakou velice důležitou část, tak jsem si ji nemohla podtrhnout, abych se k ní později mohla vrátit a tak jsem si eBooky začala tisknout a už mi nic nechybí, spíše naopak.

eBook je velice praktický, můžu ho mít v mobilu, který mám stále u sebe nebo v tabletu či počítači. Nemusím sebou na cesty nic tahat, stačí mi mobil. Ale tohle všechno už asi víte. Řeknu vám v čem vidím opravdu hlavní výhodu eBooku.

ebook_conversion

Většina eBooků je zaměřená na nějaké konkrétní téma v daném oboru, ten můj je třeba například zaměřený na to, co nikde jinde v oboru financí nenajdete. Nahrazuje úplně práci finančního poradce a zvládnete si všechny smlouvy, které máte zkontrolovat a nastavit sami, vyřídit sami hypotéku a vybrat vhodnou banku a i uzavřít nové smlouvy a to vše podle vaší potřeby a skutečných cílů.

V eBooku najdete stejně jako v knize motivaci, inspiraci a hlavně teorii, ale oproti knize by měl vést také k AKCI, aby u vás nastala změna, kvůli které jste si ho koupili. Tohle jsem ve svém eBooku Jak úspěšně zvládnout své finance vyřešila tak, že jsem připravila pomocné pracovní sešity, které lehce pomůžou celou teorii z eBooku převést do praxe a díky tomu si každý zvládne jednoduše a rychle vytvořit svůj miliónový finanční plán a věřím, že i v některých případech dokonce i lépe, než s nějakým finančním poradcem…

Pracovní sešity, které jsou součástí eBooku jako BONUSY ZDARMA najdete na této stránce zhruba v polovině.

Pravda – tohle všechno jde natisknout a vydávat i v tištěné podobě, knize, ale teď přijde to nejdůležitější proč jsem si eBook tak oblíbila a tím je AKTUALIZACE. Nejen v oboru financí jsou změny na měsíční bázi, pořád se něco mění a já tak můžu jednoduše a hlavně rychle aktualizovat údaje v eBooku a znovu ho poslat lidem, kteří si ho zakoupili. Tohle je nevyčíslitelná přidaná hodnota eBooku.

Nakonec jsem si oblíbila i to, že je elektronický, protože když v něm něco zmiňuji anebo potřebuji čtenáře ještě na něco odkázat, tak do něj jednoduše vložím odkaz a je to. 🙂

Kniha_vs_e-Book_560x292

Budu ráda, když mi napíšete do komentářů jaké máte zkušenosti s eBookem? Anebo jaké vnímáte vy rozdíly mezi knihou a eBookem?