Pojištění se většinou platí dopředu, proto by mělo být zaplacené před datem počátku.

 

Nově uzavřené životní nebo úrazové pojištění

 

Pokud jste uzavřeli nové pojištění, tak je potřeba poslat první platbu pojistného před datem počátku pojištění. Platbu si nastavíte podle instrukcí, které jste dostali od finančního poradce nebo údajů, které jste obdrželi v emailu. Trvalý příkaz je lepší si nastavit až podle dopisu, který vám přijde od pojišťovny, je to z toho důvodu, že se může změnit číslo smlouvy a tak i variabilní symbol platby.

Ke kterému datu si nastavit platbu záleží na vás. Nastavte si ji podle toho, jak se to hodí vám, ale je důležité dodržet platbu předem. Příklad:

Tip: Některé pojišťovny nabízí i tzv. předněžné krytí a to znamená, že jste pojištěni už před počátkem pojištění, pokud jste už pojištění zaplatili. 

Pro mé klienty: Nepřišel vám email s údaji k platbě nebo ho nemůžete najít? Kontaktujte nás prosím na info@zatracenedobrerady.cz, potřebné údaje vám odešleme. 

Změna životního nebo úrazového pojištění

 

V případě, že jste podepsali Dodatek (změnu) k vaší stávající smlouvě, tak nejlepší je se změnou platby vyčkat na dopis přímo od pojišťovny, kde budete mít přesně napsáno kolik a kam zaplatit.

Nenašli jste co hledáte?