Letos mám pocit, že celých 12 měsíců bylo nabitých záplavou emocemi – radostí, vděčností, spokojeností, hrdostí a i bolestí, úzkostí a bezmoci. Rok 2016 byl plný změn, nový nápadů, ale i težkých rozhodnutí a ohromných životních zkušeností.

V tomto článku se mi nepodaří popsat vše, co se mi v tomto roce stalo, ani všechny mé nové zkušenosti. To by bylo nejspíš na vydání celé knihy. 🙂  Vytáhnu to, co pro mě bylo důležité, podstatné a nej z roku 2016.

ZDE JE TO NEJLEPŠÍ, CO JSEM LETOS VYTVOŘILA

Je toho tolik, že sama nevím, čím mám začít. Když se teď ohlížím zpět, tak až teď si uvědomuji, jak produktivní jsem měla rok a teď ani sama nevím, jak jsem to všechno mohla stihnout.

1. Nový web

V prvních 4 měsících tohoto roku jsem si sama vytvořila tento web zatracenedobrerady.cz a dále na něm pracuji. Věnovala jsem se tomu každé ráno, zabralo mi to tak 2 hodiny denně. Ano, čtete dobře, celý web jsem si velice jednoduše vytvořila sama a bez programátora.

Už bych ani jinak web nedělala, je to o hodně levnější, rychlejší a více podle mých představ, než když si web necháte udělat od programátora. Web jsem si vytvořila pomocí MioWebu, pro více informací stačí kliknout zde >>>

Světu jsem tyto webové stránky poprvé ukázala 19.4.2016.

2. Nejlepší článek tohoto roku

Zároveň s tímto webem jsem začala psát blog o financích. Našla jsem vám nejlepší článek tohoto roku, podle největšího počtu přečtení – 3 941 lidí, je to Jak zaplatit na HYPOTÉCE o 283 279 Kč méně? a pokud jste ho ještě nečetli, tak stačí kliknout zde >>

3. Vydání eKnihy, aneb překvapila jsem sama sebe

3.5.2016 jsem ohromila sama sebe a pocítila jsem první obrovskou záplavu emocí radosti a hrdosti. Tohle byl můj velký úspěch a ještě dnes se mi nechce věřit tomu, že se mi to povedlo. Tato eKniha je určena lidem, kteří se chtějí o své finance starat sami a nechtějí už poslouchat rady žádného finannčního poradce, včetně mě. 🙂

Celá eKniha vás provede krok za krokem celým finančním poradenstvím, aniž byste se museli v této oblasti více vzdělávat. Podle jasných a jednoduchých návodů si sami nastavíte životní pojištění a dokonce i vybere vhodnou banku pro financování vašeho bydlení. Více o tom, jak můžete vzít své peníze do svých rukou a o eKnize Jak úspěšně zvládnout své finance aneb miliónový finanční plán najdete zde >>>

Navíc jsem v tomhle roce ještě stihla napsat další 2 eBooky, které si můžete stáhnout ZDARMA. Jeden je o smyslu finančního plánování včetně rychlého testu, abyste zjistili, jak moc se ve financích vyznáte sami anebo jestli potřebujete finančního poradce. Druhý eBook je určený lidem, kteří chtějí začít podnikat ve financích anebo už jsou finanční poradci a zajímají je nové trendy a nápady nebo jen hledají inspiraci.

Těší mě, že eBooky si už stáhlo skoro 300 lidí, kterým jsem tak mohla dodat dávku inspirace, motivace nebo nové nápady. Pokud i vy máte zájem o tyto eBooky, tak je najdete zde >> 

4. Start vzdělávacího video kurzu

Znáte taky ten pocit, kdy víte, že byste měli něco udělat, že to bude super, ale stejně to pořád odkládáte? Jednoduše máte se do nečeho pustit a pořád to oddalujete a ani nevíte proč? Tak přesně tohle se mi stalo s tímto vzdělávacím kurzem. Od srpna jsem oddalovala natáčení videií.

Myslela jsem si, že mi to zabere hromadu času – vče natočit, sestříhat tak, aby to mělo hlavu a patu, připravit webové stránky a pomocné pracovní sešity. Nakonec to bylo rychlejší, než jsem si myslela, za pár dní bylo hotovo, ale 4 měsíce mi zabralo zbytečné odkládání.

Připravila jsem pro vás čtyřtýdenní mini kurz jak získávat nové klienty, budovat si u nich důvěru, navázat dlouhodobou spolupráci a to nejen ve financích.

MOJE DALŠÍ ÚSPĚCHY A REALIZACE BLÁZNIVÉHO NÁPADU Z KONCE ROKU 2015

Zajímá vás, jaký jsem to měla bláznivý nápad minulý rok? Nakonec tohle bylo moje velké osobní vítezství s další ohromnou záplavou emocí. Pravidelně chodím do posilovny, běhám a dodržji zdravou a pravidelnou stravu, když jsem minulý rok přemýšlela kam se i tady posunu dál, napadlo mě, že bych mohla zkusit soutěž Bikiny Fitness.

Příprava na soutěž mi začala kolem dubna 2016, ale nejvíce času mi zabrala od začátku září do poslední soutěže 20.11.2016. Celkem jsem se tomu věnovala 3 – 4 hodiny denně, 6 dní v týdnu. A před každou soutěží jsem si musela vzít dokonce 3 dny volno. A pak že to nejde – podnikat a zároveň se věnovat koníčkům nebo rodině…

Jaké to bylo stát na pódiu?

Když jsem stála v zákulisí a čekala než vyjdeme na pódium, tak jsem byla klidná. Samotnou mě to překvapilo, čekala jsem, že budu nervózní. Věděla jsem, že pro přípravu udělala maximum, co jsem mohla. Když jsme se seřadily na pódiu a podívala jsem se před sebe, tak mi v ten moment v hlavě proletělo: „To je ono, zvládla jsi to, jsi tu.“

Rozzářila jsem se a tu chvíli jsem si naplno užila. Uvědomila jsem si, že jsem pro sebe jsem zvítězila, bylo mi jedno, na které pozici se umístím, byla jsem šťastná, měla jsem ze sebe radost a hlavně jsem byla na sebe hrdá, že jsem to všechno vydržela a dostala jsem se až sem. Byly to úžasné pocity, další záplava emocí, kterou bych vám tak ráda popsala, ale nevím jak. To snad ani nejde, to se musí zažít.

Bylo příjemné zjistit, kolik přátel a klientů mi drželo palce. Sledovali přímý přenos a fandili mi a jejich zprávy mě neuvěřitelně motivovaly. Podpora byla ohromná a za to všem děkuji.

VELKÉ ROZHODNUTÍ A TĚŽKÉ CHVÍLE ROKU 2016

Od roku 2009 pracuji jako finanční poradce ve společnosti Partners Financial Services, a.s. Bohužel dlouhodobě nefungoval vztah s mým vedoucím a i to, že jsem se už před lety odpojila od této skupiny, nepomohlo. Stále jsem musela řešit nějaké zbytečné problémy a insidenty uvnitř skupiny a s vedoucím, který mi neustále házel klacky pod nohy. Ne jednou jsem kvůli jeho chování plakala…

1.6.2016 už přetekl můj pohár trpělivosti a začala jsem se ptát sama sebe – je ti 27 let, máš tohle ještě zapotřebí? Odpověď byla jasná. Další otázkou bylo – co s tím uděláš? „Bojovat“ se mi už nechtělo, jedinou možností už bylo – odejít. 

V půlce srpna mi můj právník řekl, co všechno jsem podepsala s touto společností, o kolik přijdu a jaké mě čekají pokuty, pokud budu dál působit ve financích a vlasně mi doporučil úplně odejít z oboru financí. Celý den už jsem nedokázala pracovat, byla jsem vyřízená, cítila jsem se hrozně, plakala jsem a hlavně jsem vůbec netušila, co mám dělat. Druhý den ráno jsem sama odjela na místo, kde to mám moc ráda, do Českého Krumlova, abych si v klidu vše srovnala a rozhodla jsem.

Na začátku září jsem podala výpověď ve společnosti Partners…

V nouzi poznáš přítele

Bylo to pro mě těžké období, kdy se stalo něco úžasného. Abych mohla dál se svými klienty zůstat v kontaktu, i když skončím v Partners a nedostala za to obrovskou pokutu, tak mý klienti museli napsat na centrálu Partners, že se mnou chtějí dál spolupracovat. Napsala jsem to svým klietům a strhla se ohromná lavina, kterou jsem vůbec nečekala.

V kanceláři se mi dveře nezavřeli, chodil jeden klient za druhým s tímto dopisem, nechtěli o mě přijít. Každý den chodila pošťačka s dopisy od klientů, kteří bydlí mimo Třebíč a Znojmo. Úplně se spustila lavina a mě zaplavil pocit štěstí, uznání a velké vděčnosti. Bylo krásné tohle zažít a zjistit, kdo za mnou opravdu stojí. Moc si toho vážím a tihle lidé mě utvrdili v tom, že mé rozhodnutí bylo to nejlepší, co jsem letos mohla udělat.

Uvědomila jsem si, že těm lidem na mě záleží, že jsou rádi, že se o ně starám, že spolu můžeme spolupracovat. Aniž by si to uvědomili, tak mi tímhle byli velkou oporou, pomohli mi překonat tohle nepříjemné období, dodali mi sílu a motivaci pro další práci a za to děkuji. Na tyhle emoce snad ani už neexistují slova, tohle se musí zažít a tak se s vámi podělím o pár zpráv, které mi od mých skvělých klientů přišly.

Všechno zlé pro něco dobré

Přemýšlela jsem, co dál. Co budu dělat? Co teď? Zkušeností mám na rozdávání, o financích toho vím víc, než bych kdy čekala, Zatraceně dobré rady si s mým jménem spojují už i na centrálách pojišťoven a bank.

Uvědomila jsem si, že je ten pravý čas se naplno začít věnovat vlastní značce, vlastnímu brandu, poskytovat lidem službu jakou bych opravdu chtěla a sdílet své vědomosti s ostatními finančními poradci, aby se v tom neplácali, tak jako já kdysi a hlavně je naučit kvalitní a hodnotné službě finančního poradenství.

Jsem expertkou na finance a miluji podnikání ve financích. Rok 2017 je pro mě novým začátkem a už se na něj moc těším. 🙂

     

Na závěr bych chtěla poděkovat všem, kteří mě v tomhle roce 2016 podpořili, byli mi oporou a motivací. Děkuji za báječný rok 2016, za nové zkušenosti, vědomosti a obzory. Za krásné chvíle s milujícíh partnerem, rodinou a přáteli. Za mé milované klienty, se kterými mě práce baví a naplňuje mě.

Ať je váš rok 2017 plný lásky, radosti a milých překvapení.

Jarka Popelka

Finance se staly mou vášní až posedlostí. Vyřizování hypotečních úvěrů je mým koníčkem, prostě to mám ráda a baví mě to. Podnikání v oboru financí jsem si začala ještě více užívat (překvapilo mě, že to ještě jde), když jsem se naučila i online marketing a začala jsem sdílet své znalosti a zkušenosti s lidmi a také s finančními poradci.