16.1.2019 Článek již není aktuální. Pokud nemáte dostatek vlastní hotovosti pro financování nemovitosti, tak si spíše přečtěte článek: Jak koupit nemovitost a zaplatit daň z nabytí bez vlastní hotovosti >>

 

Ano, čtete správně. Výhodné úrokové sazby u 90% hypotéky banky stále poskytují. Zrovna včera mi v bance schválili 90% hypotéku s úrokovou sazbou 2,19% a ještě čekám na schválení takové druhé hypotéky, kde jsme se dostali na úrokovou sazbu 2,24%. Jak je to možné, když standardní sazby se u 90% hypoték pohybují přes 3%?

ČNB nezakázala bankám poskytovat 90% hypotéky, ale omezila jejich množství. Banky na to zareagovali tak, že je výrazně zdražili, a díky tomu o ně lidé mají menší zájem. Nicméně pokud máte připraveno pouze 10% hotovosti nebo bohužel žádnou a budete muset dofinancovávat vlastní zdroje drahým úvěrem, tak na nic nečekejte, ať nepromarníte příležitost.

Protože…

Teď, když se blíží konec roku, tak máte skvělou šanci získat výhodný úrok u 90% hypotéky. Pár bank totiž zjistilo, že do konce roku mají ještě dost prostoru a můžou v pohodě poskytnout 90% hypotéky a tak se nebrání tomu, dát u 90% stejný nebo podobný úrok, který mají na 80% hypotéce. Ale asi nečekejte na reklamu a velkou propagaci, prostě musíte jít a zeptat se sami nebo se domluvte s šikovným hypotečním specialistou, který vám takové výhody sežene. 😉

PS: Od včerejšího dne opět přijímám nové klienty, kteří potřebují vyřídit hypoteční úvěr. 😉 Klikněte na červené tlačítko, přečtěte si, jak to u mě chodí a pak už jen stačí službu objednat. 

 

Slečnu Vyklickú som oslovil pred cca 2 – 3 rokmi aj vďaka jej sebaprezentácii na FB. Keď sme sa stretli, tak som, popravde, zostal zarazený, že je zo stajne Partners, kde som nemal tie najlepšie skúsenosti, ale po pár schôdzkach som vedel, že som konečne našiel profíka. Žiadne vnucovanie produktov, naopak snaha o čo najvýhodnejšie podmienky, vypracovanie aj troch ponúk, aby som videl čo je naj, vysvetlenie všetkého do detailu, následná super komunikácia či už so slečnou Vyklickou, ale aj s pani Kopuletou. V dnešnej rýchlej dobe kopec vecí vyriešime mailom, čo je super. Potešilo ma osamostatnenie sa a je vidieť, že to má zmysel, keď je človek profík a má svoju prácu rád. Ďakujeme!

René Drahoš

Stáhněte si zdarma 18 zatraceně dobrých rad o hypotékách, které vám v bankách neřeknou.