Představte si, že se ráno vzbudíte s horečkou a nemůžete jít do práce, zůstanete doma a přesto vám na účet přijdou peníze. Nemožné? Ani ne… Čtěte dál a odhalte tajemství bohatých lidí.

Krysí závod zná většina z nás z běžného života. Chodíte do práce, dostanete výplatu, zaplatíte pravidelné výdaje a něco vám zůstane a nebo taky ne. Jak s penězi naložíte teď, určí vaši situaci v budoucnu. Nejlépe to vystihuje sám autor Robert Kiyosaki ve videu:

Bohatí lidé pochopili tohle důležité pravidlo – volné peníze vynaloží k budování takových aktiv, které jim generují pasivní příjmy (příjem bez aktivní práce). Aktiva tvoříte třeba koupi nemovitostí na pronájem, podílů ve společnosti, akcií a podílových fondů.

Krysí závod opustíte, když vaše pasivní příjmy dosáhnou vyšších částek než vaše výdaje. Jste finančně svobodní, vítejte. 🙂

Tohle je tak důležité, že si to dáme ještě jednou. Finanční nezávislost je takový stav, kdy vám každý měsíc na účet přijde dost peněz na to, abyste zaplatili své měsíční výdaje a přitom nemusíte chodit do práce ani pobírat důchod. Jsou to peníze (pasivní příjem), které vám každý měsíc generuje majetek, který jste si v průběhu života vytvořili.

Chcete dosáhnout takového stavu? Chcete se stát finančně nezávislí? Potřebujete si stanovit, kam chcete dojít. Potřebujete si uvědomit, jaký je váš cíl. Potřebujete si uvědomit, jaké to je být finančně nezávislý.

Úkol-

A teď naopak představte si jen na chvíli (ale opravdu jen na chvíli, není to totiž moc příjemná představa), že jste si v průběhu svého života žádný majetek nevytvořili (anebo vytvořili, ale je nedostatečný) a jste odkázáni pouze na důchod od státu. Z něj zaplatíte náklady na bydlení, základní potraviny – a to je vše. Žádné koníčky, žádné cestování…nebudete si moci dovolit většinu z toho, co dnes považujete za normální.

Asi nikdo z nás se totiž v takové situaci nechce ocitnout. Vše začíná u vašich osobních financí a finančního plánování a musíte chápat, že vaše dnešní rozhodnutí ovlivní vaši budoucnost a i to negativně. Zvládnutí vašich peněz vede ke spokojenějšímu životu. Zkuste se zamyslet nad tím, kam každý měsíc mizí vaše peníze a nezapomeňte, že:

www.zatraceneDOBRErady.cz

 

Jarka Popelka

Finance se staly mou vášní až posedlostí. Vyřizování hypotečních úvěrů je mým koníčkem, prostě to mám ráda a baví mě to. Podnikání v oboru financí jsem si začala ještě více užívat (překvapilo mě, že to ještě jde), když jsem se naučila i online marketing a začala jsem sdílet své znalosti a zkušenosti s lidmi a také s finančními poradci.