Asi nejčastější otázka, kterou dostávám je: „Budeme muset dokládat faktury?“ S tím také souvisí: „Většinu práce si uděláme sami, něco nakoupíme z druhé ruky a to nemůžeme doložit, jak se to dá řešit?

Jednoduše. 🙂

Čtěte dál, zabere vám to 2 minutky a budete mít jasno.

Dříve to tak opravdu bylo, na všechno jsme museli mít fakturu, jinak to ani nešlo. Faktury se musí dokládat už jen u drobných rekonstrukcí od 50 000 Kč do 300 000 Kč, které se nedají financovat hypotečním úvěrem anebo pokud vlastníte družstevní byt.

Chystáte se postavit si domeček svépomocí? Máte kamaráda ve stavebnictví a ten vám levně zařídí materiál na jeho jméno? Máte možnost si koupit cihle z druhé ruky? Pomůžou vám kamarádi se stavbou? To je super! Ani banky už nemají v lásce dokládání faktur, protože se toho dá jednoduše zneužít, co si budeme povídat, občas umíme vymyslet ledaco a tak si chtějí výstavbu anebo rekonstrukci raději pohlídat jinak.

Už vám povím, jak na to. 🙂 Stačí si vzít hypoteční úvěr na výstavbu nebo rekonstrukci a v bance po vás budou chtít JEN rozpis nákladů. V některých bankách mají svůj vlastní a ten vám dají, většinou stačí, když si sepíšete svůj vlastní anebo si ho necháte někým vypracovat.


Když máte udělaný rozpočet, tak ten je potřeba dát odhadci, který vám bude dělat odhad a on ho zanese do odhadu. Poté, co vám banka uvolní část peněz, tak je potřeba je použít na položky z vašeho rozpočtu. A až budete chtít další peníze, tak přijde odhadce a zkontroluje, co jste z rozpočtu uskutečnili.

Vůbec ho nebudou zajímat účtenky, faktury a ani se vás nebude ptát kolik co stálo. Jen si zkontroluje, co nového jste na nemovitosti udělali a porovná to s rozpočtem. Bance o tomto podá zprávu. I za tuhle návštěvu se odhadci platí 1000 – 1500 Kč dle sazebníku dané banky, ale i tak se to většinou vyplatí.

Může se stát, že máte v rozpočtu nové okna za 100 000 Kč, ale mezitím než jste vyřídili úvěr a okna objednaly, tak je na ně akce a koupíte je za 70 000 Kč. A i tohle nikdo nebude řešit, podstatné je, že máte nové okna, jak jste uvedli v rozpočtu.

Až má banka zprávu o výstavbě/rekonstrukci, tak vám uvolní další peníze a tak pořád dokola, dokud nevyčerpáte celý úvěr.

A teď už jen takový úvěr vyřídit, takže už zbývá jen otázka, jaká banka by mohla být pro vás ta nejvhodnější a můžete se pustit do vyřizování a splnit si tak další svůj sen.

Potřebuji pomoci s hypotékou

Kontaktní formulář

Jak mou práci hodnotí klienti?

Milá slečno Vyklická :)) Velice rádi bychom Vám s manželem chtěli poděkovat za to, že jste nám pomohla uskutečnit náš velký životní sen... A to, bydlet, pro nás v nejkrásnějším domě - ve srubu. Nebýt Vás, nikdy bychom toho nedosáhli. S Vaším milým a nuvěřitelně flexibilním přístupem, šlo všechno jako po másle. Nevíme, jak dostatečně nejlépe Vám poděkovat. Neskutečně moc se těšíme, až si v našem srubu zapálíme v krbu a budeme si vychutnávat tu vůni a hlavně si užívat toho krásného pocitu, že jsme doma ve svém... A to díky Vám ? Děkujeme a až bude hotovo, rádi Vas u nás přivítáme, třeba na kafe ? Je vidět, že Vás práce hodně baví a že jste ochotná pro klienty udělat maximum. Ať jich máte co nejvíce, a spokojených, tak jako jsme byli my.

Gebauerovi

Další reference si můžete přečíst zde >>