Všichni víme, že budoucnost je nejistá, že bychom měli být moudří a zajistit sobě a své rodině zadní vrátka pro případ finanční nouze, přesto většina z nás už několik let odkládá den, kdy opravdu začne spořit. Vždy umíme najít nějakou výmluvu, která se zdá být důležitější. Dnes to pojďte změnit. Řekněte STOP neustálému odkládání začátku spoření a investování.

„Začnu, až budu mít peníze navíc.“ Moc dobře tuhle větu znám, ještě před pár lety to byla i moje výmluva. Spořit jsem se musela postupně naučit, ale nakonec to nebylo tak těžké a dnes je to pro mě důležitější než nová kabelka. Nejtěžší a zároveň ten nejjednodušší krok bylo se konečně ROZHODNOUT a ZAČÍT.

Není potřeba řešit kolik, kam, kdy. Je to zbytečně moc otázek, variant a dalších možností pro tuny nových výmluv. Dnes se zaměřte pouze na to, zda opravdu chcete začít spořit. Nic víc okolo zatím neřešte. Teď prosím odpovězte na tuto otázku:

 

Chcete začít spořit a vytvářet rezervu?

Už víte odpověď na mou otázku?

Gratuluji vám, právě jste učinili jeden ze dvou nejtěžších kroků. Rozhodnutí. Teď víte, že chcete začít, že je začít spořit pro vás důležité. A teď zbývá už jen začít.

 

„Nemám žádné peníze, takže nemůžu ani začít spořit. Začnu, až budu mít peníze navíc.“ Nesmysl! Úplně špatně! Je to stejné, jako kdyby se tlustý člověk přesvědčoval, že nejdříve zhubne o 20 kilo a pak začne držet dietu. Není důležité, kolik budete spořit, ale důležité je začít. Většina lidí se schovává za tuto výmluvu, protože si myslí, že musí hned začít spořit tisíce. Vůbec ne.

Založte si nový spořící účet, který si pojmenujte tak, abyste se cítili skvěle. Například Nový začátek, Konto bezpečí, jistoty. Pokud už nějaký máte, nevadí, i přesto si založte nový, klidně u stejné banky. Začínáme s novým slibem sobě, novým přístupem k penězům. Založte si ho hned teď, online a zdarma, stačí kliknout ZDE >>

Je mi jasné, že jste na uzavření spořícího účtu neklikli, protože přece nevíte, u jaké to je banky, jaký úrok dostanete apod. Uvědomte si, že přesně tohle jsou ty výmluvy, které vás brzdí a díky kterým své rozhodnutí nakonec odložíte… Chcete to donekonečna odkládat nebo se konečně pustíte do spoření? Sama jsem s tímto spořícím účtem začala a dnes ho stále využívám, jsem naprosto spokojená. Založit spořící účet >>

Nastavte si trvalý příkaz na 100, 300 nebo 500 korun měsíčně nebo na 50 korun denně na váš nový spořící účet. To je teď jedno, nejde o konkrétní částku, tu můžete kdykoliv změnit, navýšit. Dnes jde pouze o to udělat to a hlavně začít. Seberte odvahu a ukažte sami sobě, že dovedete zacházet s penězi.

K vašemu novému kontu si založte doma Kasičku, vyrobte ji třeba ze staré zavařovačky nebo ji skočte koupit. Vyberte z peněženky všechny drobné, projděte si kapsy a hned je vložte do Kasičky. Opakujte každý den, když se vrátíte domů. Nezáleží na částce, ale na pravidelnosti. Každý den budete pracovat na tom, abyste se stali finančně nezávislí. Kasička bude fungovat jako „magnet na peníze“.

 

 

 

Ještě si to na závěr přehledně shrneme, ať se na nic nezapomene: 

  • založit nové Konto – spořící účet
  • nastavit trvalý příkaz na Konto
  • založit doma Kasičku
  • vhodit všechny drobné do Kasičky

 

Máte hotovo? Založili jste si spořící účet, nastavili na něj trvalý příkaz a připravili jste doma Kasičku finanční svobody? Jste úžasní a mám z vás ohromnou radost. Pokud jste to zvládli vy, můžou to zvládnout i ostatní, sdílejte tento článek se svými přáteli. Jak jste si pojmenovali svůj spořící účet? Napište mi to do komentářů pod článek, můžete tím inspirovat další.

 

A hlavně nezapomeňte sami sebe pochválit. Tak šup. 😉

Dále můžete pokračovat na článek: Jak neutratit celou výplatu >>