Vyřídit hypoteční úvěr na koupi nemovitosti, když nemáte skoro nic naspořeno, může dnes vypadat jako neřešitelná situace. Tak si pusťte video, prozradím vám postup, jak takovou situaci vyřešit. 

 

Pokud raději čtete, tak informace z videa najdete zde:

Dnes se dozvíte postup, jak krok za krokem vypočítat financování koupě nemovitosti s minimálními vlastními zdroji. 

Kupující potřebuje zafinancovat koupi bytu, daň, rekonstrukci a má naspořeno pouze 50 000 kč, jak na to?

Koupě bytu za 1 700 000 Kč
Daň 68 000 Kč (4% z kupní ceny)
Rekonstrukce 250 000 Kč
___________________________________

CLEKEM 2.018.000 Kč

Kupující potřebuje úvěr ve výši 1.968.000 Kč, protože má 50 000 Kč naspořené peníze, které použil jako zálohu na koupi bytu (tj. necelé 3% LTV) a ta se odečte o kupní ceny a o tu se kupní cena poníží. Jak tedy zařídit financování.

Pojďme na to. 🙂

Dnes se nebudeme zabývat výběrem vhodné banky, to si nechám na jiný článek. Takže roběhli jsme vyřizování hypotečního úvěru a banka nechala udělat odhad nemovitosti na 2 ceny: tržní hodnotu a budoucí hodnotu (jednoduše řečeno – určuje za kolik je byt prodejný až proběhne rekonstrukce).

 

Odhad nemovitosti 

 

Tržní hodnotu nám odhadce potvrdil ve výši 1 700 000 Kč. Může se stát, že zjistí, že nemovitost je předražená a za tak vysokou cenu prodejná není a cenu sníží, banka potom vychází z té nižší ceny.

Budoucí hodnota nám moc radost neudělala, protože i když proběhne rekonstrukce za 250 000 Kč, tak odhadce ji odhadl na 1 850 000 Kč!! Proč je budoucí hodnota nižší o 100 000 Kč oproti ceně rekonstrukce? Odhadce vychází z tabulek a porovnává nový stav nemovistosti se stejnými nemovistosmi v okolí a jejich cenou.

Pro odhadce není tak důležité kolik vás rekonstrukce bude stát, ale spíše to, co za ni uděláte a to se poté projeví v budoucí hodnotě.

Často dávám příklad se zlatými klikami. Nikdo vám neurčuje jaké si máte koupit kliky do dveří, je na vás jestli klika bude stát 500 Kč nebo 50 000 Kč, pro odhadce bude podstatné, že máte funkční dveře a podle toho stanoví cenu, ale určitě ji nezvedne o to, co jste zaplatili za zlaté kliky.

Chcete si pořídit vlastní bydlení a nemáte na to naspořeno dostatek peněz, pomůžu vám vyřešit financování. 

Tak přesně pro vás mám dobrou zprávu.

Ráda vám pomůžu naplánovat a vyřídit celé financování, abyste co nejdříve mohli bydlet ve svém. Klikněte na tlačítko „Chci více informací“ a pečlivě si přečtete, jak spolupráce se mnou probíhá. 

1. KOUPĚ BYTU 

 

Hypoteční úvěr si lze půjčit až do výše 80% z budoucí hodnoty nemovitosti, tj. 1 480 000 Kč, takže nám zbývá si půjčit ještě 488 000 Kč, které zajistíme z úvěru ze stavebního spoření. Více o tomto fíglu se můžete dočíst ve článku Dostanu hypotéku, i když nemám nic naspořeno, stačí kliknout tady >>

Ale tak jednoduché to nebude. Ještě se musí velice dobře spočítat, kdo kolik zaplatí na koupi a kdo na rekonstrukci.

Hypoteční banka uvolní z celé hypotéky na koupi bytu částku ve výši 80% z aktuální tržní hodnoty bytu, tj. 1 360 000 Kč, ale to naštěstí na koupi díky úvěru ze stavebního spoření nebude celé potřeba. Takže část kupní ceny zaplatí kupující z úvěru ze stavebního spoření ve výši 488 000 Kč, poté uvolní hypoteční banka zbývající část kupní ceny ve výši 1 162 000 Kč a zároveň ještě pošle na účet kupujícímu 68 000 Kč na zaplacení daně.

A byt je koupený. 🙂 Jdeme ještě na rekonstrukci.

 

 

 

2. PENÍZE NA REKONSTRUKCI 

 

Až se kupující stane majitelem bytu i na katastrálním úřadě, tak se může pustit do rekonstrukce. A kde má připravené peníze na rekonstrukci? Shrneme si to: úvěr ze stavebního spoření je celý vyčerpaný a z hypotéky je načerpáno celkem 1 230 000 Kč, takže nám tu zbývá přesně 250 000 Kč na rekonstrukci. Pozor!! Banka tyto peníze neuvolní hned všechny naráz.

Čerpání bude probíhat VŽDY do 80% tržní hodnoty bytu, jak jsem psala výše, tak nový majitel bytu může na aktuální hodnotu načerpat až 1 360 000 Kč, takže banka mu nyní pošle na účet 130 000 Kč. Za tyto peníze musí udělat co nejvíce rekonstrukce, aby pak dostal další část z hypotéky.

Snad vše půjde dobře a na další čerpání mu už uvolní celou zbývající část. A máme hotovo.

Přeji vám, abyste i vy už brzy měl/a svůj vysněný domov. 

 

Stáhněte si zdarma 18 zatraceně dobrých rad o hypotékách, které vám v bankách neřeknou.