Stáhněte si jediný e-book ZDARMA, který vás naučí zacházet s penězi 💸 Stačí kliknout zde.

zhodnoceni roku

Zhodnocení roku 2023: Z maminky 2 malých dětí a finanční poradkyně jednatelkou firmy

Dnes s vámi chci nasdílet, jaký byl můj rok 2023, co se v mém životě a podnikání za pouhý jeden rok změnilo, jaké jsem měla výhry, ale i to, kde se mi nedařilo a udělala jsem chybu. Chci vám ukázat, co všechno se dá během jednoho roku zvládnout, když si dáte jasný cíl, a také vás chci inspirovat k tomu, abyste si i vy udělali ohlédnutí za vaším rokem 2023, což vám pomůže při plánování roku 2024. 

 

Ptáte se v čem? No, zjistíte, kde se vám nedařilo, zhodnotíte si, proč tomu tak bylo a v následujícím roce můžete strategicky zvolit jiný přístup. To samé platí pro vaše výhry. Tam, kde se vám dařilo, můžete zopakovat, nebo dokonce znásobit své výsledky. Připraveni? Pojďme tedy na to.

 

Zhodnocení roku 2023 v roli CEO


Dnes vás chci vyzvat k tomu, abyste se rovnou podívali na video, natáčela jsem ho doma a bez připraveného skriptu dopředu. Proto vám v tomto článku pod videem shrnu jen ty nejdůležitější body, nejšťavnatější detaily včetně mých pocitů se dozvíte ve videu.

 

Určitě vám doporučuju, abyste si po shlédnutí tohoto videa udělali ohlédnutí a dali sami sobě zpětnou vazbu na předchozí rok. Zamyslete se nad těmito otázkami:

 • Co mi rok 2023 dal a co mi vzal?
 • Jaké se mi podařily výhry? (Malé i velké)
 • V čem jsem vystoupila ze své komfortní zóny? 
 • Co mi fungovalo a chci na tom stavět? 
 • Co se mi úplně tolik nepovedlo? 
 • Kam jsem bez výsledku dávala energii a je lepší to opustit? 
 • Za kterých 10 věcí/lidí jsem vděčná? 
 • Jak úspěchy svého roku 2023 oslavím? Kdy to proběhne? Jak jsem se stala jednatelkou firmy

 

Za letošní rok jsem se z maminky dvou malých dětí a finanční poradkyně stala ještě jednatelkou firmy, tvůrcem programů, stratégem, markeťákem,… no, těch rolí zkrátka přibylo nepočítaně. Důležité bylo, že jsem si stanovila svou hlavní prioritu pro rok 2023, kterým byla firma.

 

Pojďme začít od začátku a to tím, jak tento šílený rok vůbec začal. Může za to rok 2022. Byl to nudný rok, měla jsem málo práce a s tím se pojil menší příjem a hlavně rutina, žádná akce, výzva, posun. Stála jsem na místě. A to mě nebaví.

 

Leden

S tímto jsem skočila do roku 2023 a hned v lednu jsem navázala první spolupráci na přípravu příspěvků, což byl dost unáhlený krok. Až později jsem pochopila, že jsem to vzala za špatný konec. Taky jsem se začala vzdělávat ohledně sítí, přečetla jsem skvělou knížku Jak na sítě, která mi pomohla pochopit určitou posloupnost. Učila jsem se s Reels, viral, objevila jsem TikTok. Druhou spolupráci jsem navázala s Markétou Baginskou, které vděčím za můj start do letošního roku, splnění některých cílů a také… 

 

Únor 

 1. 2. založení s.r.o. Popelka finance!

V únoru jsem navázala další spolupráce, přijala jsem hned dvě asistentky. Taky jsem napsala freebie, které si stáhlo už skoro 15 tisíc lidí, a začala jsem tak sbírat kontakty a tvořit e-mailovou databázi. 

 

Březen

Zahájila jsem každodenní sdílení na sítě a absolvovala byznys focení u Kenji No a aby toho nebylo málo, začala jsem tvořit program Pořádek ve financích.

 

Duben 

Navázala jsem další spolupráce na copywriting a video editing. Také mě čekalo moje první natáčení YTB videí. S rodinou jsme odletěli na týden do Egypta, Marsa Alam, koupali jsme se a moc jsme si to užili. V té době jsem ještě netušila, že později už nebude čas na rodinu skoro vůbec. Přiletěli jsme ve čtvrtek v noci 20. 4. zpět a já 21. 4. jela na víkend na realitní shaker.

 

Květen

Byl pracovně dost náročný: nový web + druhé natáčení videí (Zde jsem natáčela celý program a krátce na to zahájila jeho prodej. Dnes má 177 studentů a jsem moc vděčná a pyšná!). Také jsem publikovala první video na YouTube a s tím taky newsletter. 

 

Červen 

Zahájila jsem další spolupráci, tentorkát na reklamy. Byla jsem na regionálním kongresu, kde jsem si uvědomila, že práce z domu je fajn, ale že je potřeba občas jít taky mezi lidi. No a 13. 6. jsem před domem zaparkovala nové auto. 

 

Červenec 

Hned ze začátku prázdnin jsme vyrazili na dovolenou na hory do Rakouska. Také jsme změnili formát newsletteru tak, jak ho nyní znáte. Tato změna se nám osvědčila, protože mi od té chvíle neustále píšete, jak se na něj těšíte. Děkuji vám za to! Druhá polovina července už tak radostná nebyla, Kája byla hospitalizovaná kvůli rotavirům.

 

Srpen 

V srpnu se Kájina hospitalizace opakovala a my jsme se s Adélkou přidali 9. 8. Všichni jsme skončili v nemocnici. Nicméne jsme v druhé polovině srpna odjeli na týden do Itálie. Těšila jsem se na dovolenou, ale popravdě to bylo tak trochu peklo. Také jsem rozmýšlela, co a jak budu dělat dál, protože jsem totálně nestíhala ani rodinu, ani podnikání. 

 

Září 

Se zářím přišli další spolupráce, tentorkát můj finanční tým rozšířili Míša, Tomáš, Klára a Honza. 14.9. brzo ráno mě čekala operace, která mě měla vypnout na 2-4 týdny, což jsem se upřímně těšila, že si odpočinu, ale nedovolila jsem si to. Měla jsem moc práce, takže jsem byla KO týden, kdy jsem brala hromadu prášků na bolest, protože to sakra bolelo, a pak jsem začala pomalu fungovat. 

 

Říjen 

V polovině října jsem odjela na Realitní shaker, kde jsem přednášela. Upřímně to byl hustý pocit. Ale hned poté jsem ještě natáčela videa na YouTube, což už bylo pro mé hlasivky až moc, takže další ponaučení. Abych toho neměla úplně málo, zahájila jsem finanční koučink.

 

Listopad

Listopad přinesl mega náročné pracovní období, hodně konzultací a další nemoci mě i holek. Kašlala jsem několik týdnů, což při natáčení videí nebylo zrovna jednoduché.

 

Prosinec 

V prosinci jsem oslavila narozeniny, slavily jsme je společně s Kájou a já si uvědomila, jak ten čas letí, jak moc mi holky vyrostly před očima. Také jsem se rozhodla kompletně přetočit program Pořádek ve financích a přizpůsobit ho pro úplné začátečníky, kteří se chtějí naučit spořit, zbavit se špatných dluhů, vytvořit si finanční rezervu a začít pravidelně vést rozpočet, který jim umožní žít bohatší život. Troufám si říct, že je to ten nejlepší (a jediný!) program v Česku pro začátečníky v rozpočtování.

 

Cíle a plány pro rok 2024

 

Tak. Své plány a cíle pro rok 2024 už mám hotové. Teď už jen popřemýšlím nad rozšířením týmu (jaké nové pracovní pozice otevřu) a také si potřebuji naplánovat bonitu pro získání dalších hypoték. A pak už jen budu lítat kolem nemocných dětí a v mezičase odpočívat. 

 

Abych to shrnula, rok 2023 byl pro mě sakra náročný, a to jak pracovně, tak psychicky, byl to těžký rok, plný překvapení, které jsem nečekala, hodně nových lidí, hodně nové zodpovědnosti a fůra nových zkušeností a výzev, ale nakonec můžu říct, že to byl dobrý rok, stál za to! Jsem vděčná za to, že jsme to zvládli. 

 

Ještě bych chtěla na závěr sesumírovat, co všechno se mi v letošním roce 2023 povedlo: 

 • Podařilo se mi vystupovat na konferenci před 130 lidmi.
 • Vyprodukovat jeden zatraceně dobrý program. 
 • Vybudovat skvělý tým. 
 • Uspořádat jednu prodejní kampaň.
 • Vygenerovat celkový příjem ve výši 3,1 mil. Kč.
 • Přivítat v mém online programu skoro dvě stovky studentů!
 • Získat přes 15 tis. odběratelů newsletteru.
 • Natočit 34 edukačních YouTube videí.
 • Získat přes 6 tis. nových sledujících na Instagramu a kolem 5 tis. na Fb stránce.
 • Vypít hromady kávy.
 • Několikrát brečet vyčerpáním. 
 • A taky spousty krásných zážitků s rodinou, manželem a blízkými.

 

Jaký byl můj rok 2024 finančně?

 

V roce 2023 jsem měla celkový příjem/obrat 3.114.785 Kč.💸 Z toho konkrétní příjmy byly tyto:

 • rodičák 180.000 Kč
 • provize 1.581.410 Kč
 • nájmy 1.058.650 Kč
 • s.r.o. 294.725 Kč

 

Pokud se známe již delší dobu, tak jistě víte, že výše příjmu nic neznamená, nezbytné je se zaměřit také na výdaje. 🛒 V loňském roce jsem měla celkové výdaje 2.744.578 Kč. Sečetla jsem veškeré výdaje za osobní život, spotřebu, podnikání a hypotéky. Ano, výdaje byly za loňský rok vyšší, protože se mi hodně zvedly náklady na podnikání, což v letošním roce chci optimalizovat. 

 

Hlavně v těchto výdajích nemám zahrnuto spoření a investice. 🐖 Když jsem začínala s rozpočtováním, musela jsem tyto části od sebe oddělit. Nastavení hlavy je důležitější, než si myslíte, a proto je finančnímu mindsetu v programu Pořádek ve financích věnovaná hned celá lekce. 

 

Těmito čísly se nechci vychloubat, to vůbec ne, ani jsem nesplnila své plány a cíle, které jsem jsem si na záčátku roku dala, jako třeba mít obrat 4 mil. Kč. Chtěla bych vás inspirovat k tomu, abyste dávali pozornost svým financím a díky tomu číslo na vašem bankovním účtu poroste. 📈

 

A s tím se s vámi pro dnešek rozloučím. Věřím, že vás tento článek inspiroval k tomu, abyste si udělali vlastní zhodnocení předchozího roku. A také že si teď sednete k otázkám, které jsem s vámi sdílela výše a odpovíte si na ně. Uvidíte, že vám za to vaše budoucí já poděkuje!

Sdílej post

Další příspěvky