Stáhněte si jediný e-book ZDARMA, který vás naučí zacházet s penězi 💸 Stačí kliknout zde.

6-knih-o-financich-diky-kterym-zbohatnete

Co vám ve škole neřekli: 6 knih o financích, které si musíte přečíst

Věděli jste, že až 58 % lidí si myslí, že se školy financemi ve svých vzdělávacích plánech zabývají málo nebo vůbec? Nebo že se více než polovina Čechů domnívá, že děti nejsou dostatečně vedeny k povědomí o penězích v rodině? Ano, tohle je neúprosná statistika, a pokud už se nechcete spoléhat ohledně finančního vzdělání na ostatní, pak jste zde na tom nejlepším místě!

 

V dnešním článku se podíváme na 6 knih, které změnily moji finanční gramotnost, přeprogramovaly mou mysl, vylepšily můj vztah k penězům a pomohly mi dosáhnout lepších výsledků v práci s penězi. 

A stejné výsledky přinesou zaručeně i vám. 

 

📌Tento článek si můžete přehrát také jako video na mém YouTube kanálu, kde jsou pro vás další videa na téma rodinný rozpočet, investice, jak na dluhy a mnoho dalších, které vám pomohou vyznat se ve světě financí a už nikdy nezabloudit. Rovnou se přihlaste k odběru, ať vám už žádný příspěvek neunikne.

 

Vzdělání hraje klíčovou roli ve všech oblastech života a obor financí není výjimkou. Díky němu pochopíte složité procesy týkající se peněz, ekonomiky a zdrojů. 

 

Pokračujte ve svém finančním vzdělání, získáte nástroje a hlavně znalosti, které vám umožní lépe porozumět tomu, jak peníze fungují a jak je efektivně využívat. 

 

Kde získat znalosti ohledně peněz a posílit svou finanční gramotnost? 

 

Sociální sítě jako zdroj rychlých finančních tipů 

Jedním z prvních kroků je vyhledání hodnotných informací na sociálních sítích. Sledováním příspěvků na Instagramu nebo videí na YouTube získáte cenné rady a tipy od finančních expertů. Nezapomínejte filtrovat a ověřovat si zdroje, ať máte jistotu kvality informací.

 

Mě můžete sledovat na Instagramu, kde s vámi sdílím každodenní praktické tipy, které vás vyvedou z finančního chaosu. Dále pro vás mám na mém YouTube kanálu každý týden novou epizodu, kde vás provedu jednou z oblastí osobních financí. A v neposlední řadě se můžete přihlásit k odběru oblíbeného milionového newsletteru, kde nahlédnete do zákulisí, jak s penězi pracuju já, zbohatnete díky investorskému okénku a ušetříte s dalšími finančními tipy.

 

Čtěte knihy, e-booky, studujte kurzy

Dalším způsobem je sáhnout po knihách, e-boocích nebo online kurzech. Ty vám poskytnou hlubší a strukturovaný pohled na různá ekonomická témata. Mnoho autorů a lektorů se specializuje právě na finanční gramotnost a jejich díla jsou skvělým průvodcem vzděláváním.

 

A pak tu teorii žijte

Ale pozor, nákup knihy nebo kurzu z vás neudělá boháče, to je jen začátek. Získané informace aktivně aplikujte do svého života a prakticky je využívejte každý den. Pouze tímto způsobem změníte svůj finanční život k lepšímu. 

 

Začněte tím, že si uděláte Pořádek ve financích. Jedná se o unikátní program pro vedení finančního rozpočtu. 

 

Díky tomuto programu pochopíte, proč se vám nedaří, jak byste si přáli, pomůže vám přenastavit špatné návyky, zhodnotíte svoji aktuální finanční situaci, nastavíte si cíle a poté podle nich sestavíte jednoduchý a funkční rozpočet, se kterým se naučíte skvěle pracovat. 

 

Tohle všechno získáte v programu, odkaz na něj najdete zde

 

A teď už se pojďme pustit do čtení slíbených knih. 🙂 

Kniha č. 1 

Jak myslí milionáři 

Harv T. Eker

 

Poprvé jsem ji četla v roce 2016 a tato kniha měla zásadní vliv na pochopení mého nastavení ohledně peněz.

Kniha je rozdělena na 2 části, v první autor vysvětluje, jak funguje podvědomí a jak se dá přenastavit, druhá část je praktičtější s konkrétními radami a postupy. 

Tip: Zvýrazňování, podtrhávání a výpisky jsou způsoby, jak efektivněji číst a vstřebávat obsah. Těmito technikami identifikujete důležité informace, vytvoříte si vizuálního průvodce pro rychlé rekapitulace a uchováte si klíčové myšlenky. Tímto způsobem zlepšíte své porozumění, paměť a schopnost aplikovat naučené poznatky do praxe.

Pro lepší pochopení, jak správně hospodařit s penězi, rozdělil autor lidi na dvě skupiny chudé a bohaté. Může se to zdát extrémní, ale mně to pomohlo pochopit klíčové rozdíly v myšlení. 

 

Díky této knize prozkoumáte své finanční podvědomí, přeprogramujete ho a nastavíte hlavu na bohatství. 

 

Kniha č. 2

Nejbohatší muž v Babylóně

George S. Clason

 

Tohle je jedna z knih, kterou by si měl přečíst každý. Na to, jak je stará, je až překvapivě aktuální. Hlavní zásady ohledně peněz jsou neměnné. Je skvělá i pro začátečníky, je čtivá, obsahuje základy finanční gramotnosti a návod, jak hospodařit s vydělanými penězi. 

 

Jednoznačně ji doporučuji. Řekla bych že je to takový základ o penězích. Navíc se v ní odehrává zajímavý příběh, takže jestli máte starší děti, přečtěte si ji společně. Věřím, že si z toho hodně odnesou. 

 

Kniha č. 3

Do důchodu mladý a bohatý

Robert Kiyosaki

 

Rozhodovala jsem se mezi tímto titulem a knihou Bohatý a chudý táta, ale nakonec se mi víc líbila tato kniha a lépe mě naučila pochopit pasivní příjem, který je klíčový pro finanční svobodu. Nicméně pokud jste ještě nečetli Bohatý a chudý táta, tak začněte s ní. 

 

Robert T. Kiyosaki píše o základech ekonomického vzdělání, ale má i inspirativní pohled na dosažení finančního úspěchu. Jeho knihy rozvíjí myšlení a učí čtenáře, jak chápat rozdíl mezi aktivy a pasivy, jak investovat, jak budovat pasivní příjmy a jak řídit své peníze. Jeho přístup je založen na příbězích a osobních zkušenostech. 

 

Kniha Do důchodu mladý a bohatý vám změní pohled na možnosti důchodu, hlavně si díky této knize uvědomíte, že je to jen na vás a že jen vy rozhodnete, kdy odejdete z práce. 

 

Najdete v ní velice prakticky popsané kroky, jak dosáhnout finanční svobody. Po přečtení této knihy už nebudete nahlížet na dluhy jako dřív. Dluh už nebude dluh, ale nástroj pro budování majetku a svobodného života. 

Kniha č. 4

ABC investování do REALIT

Ken McElroy

 

Autorem je člen týmu Roberta Kiyosakiho a tohle je skvělý text pro začátečníky v investování do nájemních nemovitostí. Sice se tady píše o americkém trhu, ale vzorečky výpočtu ziskovosti jsou stejné i u nás. Zaručeně si z knihy odnesete zajímavé tipy a pohledy, jak investovat do nájemních nemovitostí. 

 

Chcete si pořídit byt na pronájem? Přetěte si knihu ABC investování do REALIT.

 

Autor v knize popisuje celý postup od určení cíle investování do realit, přes výběr vhodné nemovitosti, výpočet výnosnosti, řešení financování až po realizaci nákupu. Takže pokud přemýšlíte nad investováním do nemovitostí, začněte s tímto titulem.

 

Kniha č. 5

Mnohonásobný zdroj příjmů

Robert G.Allen

 

I když se kniha jmenuje Mnohonásobný zdroj příjmů, já si z ní odnesla, že pro budování finanční svobody je nezbytné kontrolovat své peníze, což znamená začít sledovat a evidovat výdaje. 

 

Tato kniha mě naučila brát si účtenky, denně je třídit, určit si kategorie výdajů, které je důležité sledovat a pod které řadit jednotlivé výdaje. Jednoduše mě naučila vést si finanční rozpočet. 

 

Dále se v ní dozvíte několik praktických návodů, jak vydělat peníze a jak rozšířit příjmy o nové zdroje. Je to neuvěřitelně moudrá kniha o tom, jak vydělat peníze, jak si získané zdroje udržet a jak se stát ekonomicky svobodným. 

 

Kniha č. 6

Čtyřhodinový pracovní týden

Timothy Ferriss

 

Tato kniha byla stěžejní nejen pro mé podnikání, ale také pro mé peníze. Je jedním z průvodců k dosažení svobody a flexibility ve finančním životě. Autor nabízí odlišný pohled na práci a ekonomickou nezávislost, vysvětluje koncept minimalizace pracovní doby a proč je důležité soustředit se na efektivitu a výsledky. 

 

Ferriss zde prezentuje myšlenku vytváření automatizovaných příjmů a pasivních výdělků a tím pádem dosažení vyššího životního standardu a možnosti věnovat se vlastním zájmům nebo rodině. Dále v knize najdete návody a rady, jak přesunout svoji práci do online prostředí a využít tak moderní technologie k dosažení finanční svobody. 

 

Učte se, stále je co objevovat

 

Ještě než se dnes s vámi rozloučím, mám pro vás jednu rychlou výzvu: 

Investujte do finančního vzdělání a začněte budovat pevné základy pro svou zajištěnou budoucnost. Vyberte si jednu z knih, o kterých tady píšu a čtěte a čtěte. 

 

Nebo zvažte nákup mého unikátního programu Pořádek ve financích, který je výtažkem toho nejdůležitějšího pro vaši finanční gramotnost a naučí vás chytře spravovat peníze. Díky němu si přenastavíte špatné finanční návyky, abyste dosáhli bohatého života. 

 

Nikdy není pozdě začít se starat o své peníze a vědomě je řídit. Buďte tvůrcem vlastního finančního úspěchu a udělejte první krok již dnes! Odkaz na tento jedinečný program najdete zde

 

No a tohle už je dnes všechno. Pokud vám článek pomohl, budu ráda za sdílení někomu dalšímu, komu mé zatraceně dobré rady také pomohou. 

 

Sdílej post

Další příspěvky