Stáhněte si jediný e-book ZDARMA, který vás naučí zacházet s penězi 💸 Stačí kliknout zde.

3 tipy, co dělat s penězi od Ježíška, aby se nerozplynuly v každodenních výdajích

3 tipy, co dělat s penězi od Ježíška, aby se nerozplynuly v každodenních výdajích

Chcete letos udělat něco speciálního s penězi od Ježíška a neutratit je za běžné výdaje jako každý rok? Pak jste u tohoto článku na tom absolutně nejlepším místě! 


📌A jako pokaždé si můžete pustit tento článek i jako video na mém YouTube kanálu. Nalaďte si tuto epizodu a poznejte moje tři tipy, jak naložit s penězi od Ježíška. Nezapomeňte se také přihlásit k odběru, ať vám neuteče má pravidelná středeční dávka rad a doporučení ze světa osobních financích, hypotečních úvěrů a investování.

Dnes začnu trochu netradičně, zastavte se na chvíli a zamyslete se, co děláte s penězi od Ježíška? Já jsem vždycky vyrazila na povánoční slevy a utratila jsem je za oblečení. Dnes mám už jiné priority

 

Proč to zmiňuji? Je klíčové, abyste měli jasno v tom, co je pro vás důležité. Dopředu si tedy stanovte, co uděláte s penězi od Ježíška. Co vám přinese radost? Jak vám tyto peníze pomohou? Co si díky nim dopřejete a normálně si to nedovolíte? Přemýšlejte… 

 

Máte to? Skvělé! Právě jste udělali klíčový krok k lepší správě svých peněz a k budování finanční stability. Vaše pozornost a zodpovědné rozhodnutí o tom, jak s nimi naložíte, jsou klíčové pro úspěšné hospodaření s financemi. 

 

Chci vám ukázat, že starat se o své peníze není žádná věda a ani to není tak náročné, jak se zdá. Někdy stačí zastavit se a zamyslet se nad tím, co skutečně chcete a co je pro vás důležité. Tohle je cesta k finančnímu úspěchu! 

3 tipy od finanční expertky, co dělat s penězi od Ježíška.

 

První tip: Spořte na cílový účel

 

Toužíte po dovolené? Uložte si peníze od Ježíška na spořící účet nebo do speciální obálky a splňte si svůj dlouhodobý sen. Během roku si do obálky přidávejte další peníze, nebo si pořiďte malou pokladničku a postupně do ní ukládejte bankovky. 

 

Každá koruna navíc je krůček blíže k relaxaci na pláži, poznávání nových kultur a k nezapomenutelným zážitkům. Spořte na svůj odpočinek a připravte se na dovolenou plnou pohody a radosti!

Mám pro vás skvělý příklad, jak to máme už nějaký rok nastavené doma my. Pravidelně dostáváme s manželem od Ježíška u rodičů kolem 6 000 Kč, které schovám do obálky. V průběhu roku ukládáme do pokladničky 50 korun, kde naspoříme za rok od 7 000 do 10 000 korun. A za tyto peníze pak jedeme v létě na dovolenou na hory. 

 

Letos jsme byli v Rakousku, kde nás krásná pětidenní dovolená pro čtyřčlennou rodinu vyšla na 19 615 Kč. Z loňských Vánoc jsme měli 6 000 Kč a v pokladničce 6 850 Kč, v červenci jsme už zaplatili pouze 6 565 korun. Podrobný rozpočet včetně tipů, kde ušetřit najdete na mém Instagramu


Teď jenom pro pobavení. Jediné, co je fakt otravné, je, jak ty pajsky dostat na účet! Vždy před dovolenou běžím do banky s pytlíkem drobných a jelikož se mi nechtějí platit poplatky v bankách, musím hned do dvou, protože většinou vezmou bez poplatku pouze 100 kusů jedné hodnoty.

 

Jestli vás zajímá další příběh reálné rodiny a jejich rozpočtu, přečtěte si tento článek Reálný příklad, jak na rodinné finance a rozpočet.

 

Určitě čtěte tento povánoční článek až do konce. Mám pro vás důležitý tip, jak se vyhnout chybě, kterou dělá většina lidí při nakládání s penězi od Ježíška.

 

Druhý tip: Investujte do vzdělávání

 

Co děláte pro svůj osobní rozvoj? Investujte do něj tím, že přeměníte tyto získané prostředky na podporu svého vzdělání. Kupte si knihu, odborný kurz nebo se zúčastněte inspirativních workshopů, které vám pomohou rozšířit znalosti a dovednosti. 

 

Vytvořte si plán, jak tuto investici do vzdělání využijete ke svému profesnímu i osobnímu růstu. Nebo investujte do kurzů a certifikací, které vám pomohou získat konkurenční výhodu na trhu práce.

 

Zamyslete se nad tím, jaké dovednosti chcete získat nebo zdokonalit, a zaměřte své investice tak, aby podporovaly tyto cíle. Zvažte i konzultaci s odborníkem nebo mentorem, kteří vám pomohou směřovat vaše úsilí k maximálnímu prospěchu. Investování do vzdělání přináší řadu výhod a ovlivní jak váš osobní, tak profesní rozvoj.

Pokud teď cítíte, že si chcete dát finance do latě a naučit se sledovat své výdaje a porovnávat je s reálnými výsledky, mám pro vás skvělou novinku! Představuji vám můj program Pořádek ve financích, který jsem teď kompletně aktualizovala a je přizpůsobený pro úplné začátečníky, kteří chtějí začít věnovat pozornost svým penězům. 


Naučí vás tvořit rozpočet rychle a efektivně. Bez toho, abyste museli trávit hodiny nad záznamy v excelu, nebo ztráceli čas různými výpočty, u kterých ani nevíte, zda přinesou očekávaný výsledek. Buďte pánem svých financí a začněte s Pořádkem ve financích ještě dnes! Odkaz zde.

 

Třetí tip: Odměňte se

 

Rozhodněte se obdarovat sami sebe a dopřát si něco, co vás opravdu těší. Je důležité umět se odměnit za své úsilí a ocenit úspěchy. Nebojte se investovat peníze od Ježíška do věcí, které vás potěší a naplní radostí. Kupte si něco, na co již dlouho koukáte, nebo si dopřejte víkendový výlet či relaxační den ve wellness, to je skvělý způsob, jak si udělat radost a posílit svůj duševní komfort.


Věřte, že odměny jsou důležité pro udržení motivace a radosti z jakýchkoliv dosažených cílů. Peníze od Ježíška tak poslouží k vytvoření příjemného zážitku nebo zakoupení předmětu, který vám přinese radost.

Tohle jsou mé zatraceně dobré tipy, jak efektivně a smysluplně naložit s penězi od Ježíška, ale tím dnešní článek nekončí. Mám pro vás důležitou zprávu, kterou cítím, že vám musím říct.

 

Začněte odkládat peníze na další Vánoce hned teď po svátcích 

 

A tady je proč!

 

Ulehčíte si tak značnou finanční zátěž. Vánoce jsou obdobím, kdy mnozí z vás utrácejí nemalé částky na dárky, dekorace, jídlo a další radovánky. Po těchto svátcích můžete být finančně vyčerpaní. Odkládání peněz na začátku roku je strategií, která umožňuje postupné a stabilní hromadění prostředků bez velkého tlaku na váš rozpočet. 

 

Odkládání peněz hned po Vánocích působí jako preventivní opatření proti stresu spojenému s finančními obavami. Protože co si budeme povídat, utáhnout Vánoce pouze z jedné nebo dvou posledních výplat v roce, je stresující. Díky postupnému odkládání máte větší kontrolu nad financemi a redukujete nepříjemné překvapení v podobě nečekaných výdajů.

 

Je to zaručená prevence před zadlužením. Mnozí lidé čelí riziku zadlužení během vánoční sezóny, a proto je rozumné okamžitě po svátcích začít odkládat peníze, které budou určené pro finanční pohodu na nadcházející svátky. Navíc odkládání peněz po Vánocích slouží k budování finanční rezervy.

 

A v neposlední řadě, Vánoce jsou ideálním časem pro přehodnocení finančních cílů a plánování na nadcházející rok. Odkládání peněz ihned po Vánocích umožňuje vytvořit si jasný plán, jak ušetřit nebo investovat peníze pro dosažení konkrétních cílů, například na dovolenou, investice, další vzdělání nebo budoucí Vánoce. 

 

A teď jedna důležitá rada, co s penězi od Ježíška rozhodně nedělejte: Nepoužívejte je na pokrytí běžných nákladů domácnosti. Pokud jste peníze umístili do své peněženky, hned je vyndejte, vyberte jeden z mých tří tipů, jak s nimi naložíte, a podle toho je utraťte. Pevně věřím, že mi za tuto radu v průběhu následujícího roku poděkujete!

Pokud vám ale peníze utíkají mezi prsty a vysoké výdaje vás nutí myslet na to, co všechno ještě zaplatit? Řešení vašich finančních starostí je snazší, než si myslíte. Stačí vám kalkulačka, 15 minut denně a můj vychytaný program Pořádek ve financích

 

V programu z mé strany dostanete absolutně všechno, co potřebujete. Ověřenou strategii, podrobné návody, profesionálně zpracované tabulky a praktické pracovní sešity, které vám usnadní cestu k finančnímu úspěchu. 


Dám vám veškeré znalosti a prostředky, abyste konečně změnili svou finanční budoucnost. Klikněte na odkaz zde, udělejte si pořádek ve svých financích a začněte spořit a tvořit finanční rezervu ještě dnes!

 

Tímto článkem se s vámi v letošním roce loučím, jsem na sebe pyšná, že jsem to letos zvládla a pravidelně jsem vám každý týden sdílela hodnotný článek

 

Na můj blog jsem pro vás napsala 34 článků, jen pro představu, kolik to obnáší práce. Napsala jsem asi 200 stránek textu, to mi zabralo zhruba 300 hodin a to nepočítám, kolik hodin nad tím strávil i můj tým.

 

Dnes bych vám chtěla říct, že jsem od srdce šťastná, že jsem se s vámi mohla podělit o to, co jsem se na své dlouholeté cestě naučila, jak z oblasti osobních a rodinných financí, tak finančních produktů, hypoték a pojistek, investic do fondů, tak do nemovitostí a já věřím, že vás to inspirovalo, nebo vám to pomohlo alespoň malinko ve vašich financích. 

 

No a můžu říct, že letošní rok stál opravdu za to, i když jsem v něm měla několik fuckupů a také nepříjemných chvil, ale o tom se rozpovídám až v některém z příštích článků. Připravte se na jiný formát a na hodně upřímný a dlouhý článek, takový tu ještě nebyl.

 

Na závěr bych chtěla ještě dodat, jak pyšná jsem na to, že jste součástí mé úžasné komunity a hlavně vám od srdce děkuji, že jste tu se mnou, protože díky vám tvořím tento obsah. 

 

Je skvělé podívat se na to, jak daleko jsme společně došli. A za to vám chci ještě jednou poděkovat, moc si vás vážím! Přeji vám šťastný nový rok! Ať vám přinese mnoho radosti, zdraví, úspěchů a taky peněz! Budu se na vás zase těšit u příštího článku. Mějte se zatraceně dobře. 

Sdílej post

Další příspěvky