Stáhněte si jediný e-book ZDARMA, který vás naučí zacházet s penězi 💸 Stačí kliknout zde.

finanční chaos

Jaké to bude, až budete bohatí? 10 kroků, které vás vyvedou z finančního chaosu

Jen si to představte: Právě teď se konečně v klidu nadechnete, protože máte všechny poplatky, splátky a závazky včas zaplacené, tvoříte rezervu, plánujete dovolenou a máte plnou kontrolu nad tím, kam jdou vaše peníze. 

 

Jaký je to pocit? Osvobozující, že? 

 

A dobrá zpráva je, že jen u představy zůstat nemusíte. V tomto článku s vámi totiž sdílím návod, se kterým je to možné i pro vás!

 

Inspiraci k článku mi poskytla kniha Odvaha být bohatá od Suze Orman a jednotlivé kroky, které probereme, mi kdysi pomohly srovnat si svůj finanční chaos. Je to jen část z této knihy, takže pokud vám to dnes bude dávat smysl, doporučuji si ji přečíst. 

 

📌 Máte raději videa? Pak si pusťte tuto epizodu na mém YouTube kanálu, kde s vámi sdílím vše o osobních financích, investicích, hypotékách, životním pojištění a dalších finančních produktech. Nezapomeňte se přihlásit k odběru, protože nová videa na téma osobní finance nebo investování pro vás zde vychází každý týden, tak ať vám neuniknou.

Při snění o tom, jaké to bude, až budete bohatí, si určitě představujete spoustu věcí, které si koupíte, místa, kam pojedete, problémy, které peníze vyřeší. Než však začnete žít svobodný a bohatý život, který chcete a který si zasloužíte, překonejte poslední překážku. 

 

Tou je materiální chaos a finanční nepořádek. 

 

Množství věcí, které už nepotřebujete, a zmatek v penězích zatemňuje, co ve skutečnosti máte a co nemáte. Jestliže nevyděláváte nebo nemáte peníze, které byste podle svého názoru mít měli, máte-li dluhy a nic neušetříte, vsadím se, že ve vašich financích vládne zmatek. 

 

Víte, ono se zdá, že zmatek a chaos jsou jen drobnosti, ale opak je pravdou. Když nemáte přehled o svých výdajích, termínech splátek a závazcích, vytváříte si překážky na cestě k finanční jistotě a stabilitě.

 

Složené úročení chaosu 

Pamatujete si, jak jsem vám vysvětlovala, co je složené úročení u investování v článku Na počátku je tisíc korun, na konci milionový zisk? Pokud jste tenhle článek nečetli, přečtěte si ho tady

Připomenutí

Složené úročení neznamená, že růst je průběžný, ale čím větší je majetek, tím rychleji roste úrok, tedy exponenciálně. Nesoulad a zmatek v životě roste úplně stejně, čím více ho kolem sebe tvoříte, tím rychleji roste a nabaluje na sebe další a další problémy.

Chaos se ve vašem životě projevuje v mnoha oblastech. Jako nepořádek ve skříních, v zásuvkách, ve sklepích nebo v garážích. Utrácíte peníze, abyste si koupili zbytečnosti, hromadili je všude možně po domě a zmatek roste dál.

 

A teď se zamyslete nad tím, jaké jsou to věci, které naplňují sklepy nebo půdy? Budete je ještě potřebovat? S největší pravděpodobností je znovu nepoužijete, a přesto se jich nezbavíte. 

 

Víte, přehnaný strach ze ztráty nám brání dosáhnout zisku. Hromadíme kolem sebe tolik věcí, protože se bojíme, že kdybychom se vzdali všeho materiálního vlastnictví, nezůstalo by nám nic. 

 

Tento strach ze ztráty omezuje možnost mít víc. Zmatek blokuje cestu k tomu mít víc. Je-li kolem vás chaos, nemůžete najít, co potřebujete, nevidíte, co máte, nevíte, co je pro vás hodnotné.Jak se v životě projevuje finanční chaos

 

Když máte zmatek v papírech a záležitosti nemáte vyřízené, vytváříte kolem sebe vír finančního nepořádek. Máte pak nezaplacené faktury, pozdě splácíte úvěry, zapomínáte na daň z nemovitosti. 

 

Zavíráte oči před realitou, protože se nedokážete postavit skutečné finanční situaci, kterou jste kolem sebe možná i nevědomě vytvořili. Prostě jste se rozhodli ji ignorovat, zapomenout na ni a přesně tohle vás odvádí od peněz, které k vám přes tento chaos a zmatek nenacházejí cestu. 

 

Nezaplacené poplatky, pokuty nebo faktury vytvářejí peněžní nepořádek. Bez pravidelné evidence finančního rozpočtu ztratíte přehled, jak moc nebo jak málo peněz vlastně máte. Nevíte, co si můžete nebo nemůžete dovolit. 

Další zmatek je důsledkem odkládání věcí, o kterých víte, že je musíte udělat. Zamýšlené, ale doteď nerealizované změny ve smlouvách nebo roztřídění a uložení dokumentů vám zaměstnává mysl a udržuje vaše finance v zamrzlém stavu. 

Pokud cítíte, že je na čase to změnit a potřebujete udělat pořádek ve smlouvách, mám pro vás dobrou zprávu! Já a můj tým vám pomůžeme s kompletní kontrolou všech smluv, budete mít jasno, za co přesně platíte, kde je potřeba aktualizace, anebo kde ušetříte peníze. 


Skvělé na tom je, že služba je zdarma. Jednoduše vyplňte dotazník a pustíme se do toho! Odkaz jsem vám vložila sem.

Smlouvy neroztříděné v zásuvkách, peněženka plná účtů a papírků, nezaplacené pokuty, to všechno přináší stres a dokazuje, že svým penězům nevěnujete pozornost, což se rovná jejich vyhazování. Finanční nepořádek vám stojí v cestě k dosažení peněžní svobody. 

 

Tím, že si uklidíte finanční chaos, sami sobě dáte najevo, že jste připraveni stát se bohatými, dodáte si odvahu a podniknete aktivity, které povedou k dosažení nadbytku peněz. 

 

A teď už pojďte uskutečnit kroky, které vás povedou ke splnění snů. 

 

10 jednoduchých kroků, jak být úspěšný a bohatý

…a jak se dostat z finančního nepořádku a chaosu a přinést si do života řád a kontrolu. Ten poslední se vám bude hodně líbit. 

 

1. Ukliďte si nejen ve financích

Udržujte kolem sebe pořádek a to nejen v dokumentech. Pokud máte doma věci, které už delší dobu nepoužíváte, věnujte je nebo prodejte někomu, kdo je ještě využije. Projděte svůj dům a vytvořte prostor. Zbavte se starého, aby mohlo přijít nové, a věřte, že i úklid je důležitým krokem na cestě k finanční svobodě. 

 

2. Finanční úkolid začíná pořádkem v dokumentech

Projděte všechny dokumenty, jako jsou smlouvy (já mám třeba schovanou i smlouvu od kartičky Ikea Family), faktury, účty atd. Cílem je získat přehled o tom, co máte aktuálně uzavřené a jaké finanční závazky na vás čekají. 

 

Rovnou si udělejte seznam, co vše v průběhu roku platíte. Tak získáte jasný přehled o tom, kolik peněz a kdy budete potřebovat a co je třeba ještě řešit a zvládnout.

 

3. Vytvořte si seznam 

Sepište si všechny své finanční produkty. Tím myslím úvěry, pojištění, investice a další. Udělejte se tento soupis i v případě, že máte svého poradce, protože to jsou vaše smlouvy, vaše peníze a vaše zodpovědnost. 

 

Tady budete mít vše pohromadě a srovnané. Pamatujte, že je důležité, abyste měli přehled o svých peněžních záležitostech, pokud vám záleží na vaší bohaté finanční budoucnosti. 

 

4. Sledujte své dluhy 

Pokud máte dluhy, je důležité mít zaznamenané termíny splátek, abyste nezmeškali žádnou platbu. Tím se vyhnete nepříjemným důsledkům z prodlení, jako jsou pokuty nebo zvýšené úroky. Zároveň si kontrolujte a hlídejte svou zadluženost.

 

5. Naplánujte si splátky 

Stanovte si plán na splacení dluhů, díky tomu dosáhnete finanční stability mnohem dříve. Určete si cíle a rozvrhněte splátky, abyste urychlili snižování svých peněžních závazků. 

 

6. Optimalizujte smlouvy 

Zkontrolujte si všechny své smlouvy a zaměřte se na to, zda stále splňují vaše potřeby. Možná objevíte levnější varianty nebo lepší možnosti služeb.

 

7. Zorganizujte si dokumenty 

Všechny své dokumenty si zařaďte do šanonů, získáte tím lepší přehled. Zvažte i digitální formát dokumentů, který v dnešní době usnadní jejich ukládání, vyhledávání a organizaci. Vytvořte si virtuální složku třeba na Google disku.

 

8. Pravidelně aktualizujte 

Myslete na pravidelnou aktualizaci dokumentů, která je klíčová pro udržení pořádku. Stanovte si termín, kdy budete své dokumenty aktualizovat, zamezíte tím hromadění nepořádku v budoucnu.

 

9. Nechte si poradit 

Pokud jste zmateni nebo se vám nedaří vyřešit některé záležitosti spojené s penězi, vyhledejte odbornou pomoc. Specializovaný poradce je cenným zdrojem rad a umí vám poskytnout expertní názor na vaše aktuální smlouvy a zná řešení finančních trablů. S tím vám pomohu i já. Klikněte zde a už nic neřešte, nechte všechno na nás.

 

10. Odměňte se

 

Udělat finanční pořádek dá zabrat, proto se na začátku namotivujete příjemným finálním bonusem. Dopředu vymyslete, čím se odměníte. Může to být cokoliv, co vám udělá radost a bude dostatečnou hnací silou pro chvíle, až se vám bude zdát, že se z toho zmatku nevymotáte. 

 

Díky těmto krokům si vytvoříte pořádek ve svých financích, získáte kontrolu nad závazky a přinesete klid do svého života. S každým krokem se přiblížíte k lepší budoucnosti, která je základem pro splnění vašich snů a cílů.

 

Ztrácíte se ve svých smlouvách? Poradíme vám

 

Máte uzavřené smlouvy na finančním trhu jako životního pojištění, povinné ručení, penzijní spoření nebo úvěry? A chcete mít jistotu, že platíte za smlouvy, které opravdu potřebujete, nebo chcete něco ušetřit? U nás jste na správné adrese. S mým týmem vám zdarma pomůžeme udělat pořádek ve smlouvách a vše zvládnete z pohodlí svého domova. Stačí jen vyplnit dotazník na tomto odkazu.

 

A to už je pro dnešek vše. 

 

Děkuji, že jste tu dnes byli se mnou. A pokud se chcete vzdělávat na blogu ještě dál, doporučuji vám jeden z článků, které právě vidíte na obrazovce pod tímto článkem. A já se na vás budu těšit zase za týden. Mějte se zatraceně dobře! 

Sdílej post

Další příspěvky