Stáhněte si jediný e-book ZDARMA, který vás naučí zacházet s penězi 💸 Stačí kliknout zde.

Jak myslí a hospodaří s penězi milionáři: 3 efektivní kroky, které vás to naučí

Jak myslí a hospodaří s penězi milionáři: 3 efektivní kroky, které vás to naučí

Chcete mít víc peněz? Přečtěte si tento článek a dozvíte se 3 jednoduché a neuvěřitelně efektivní kroky, které vám zajistí víc peněz, štěstí a spokojenosti. 

📌Na čtení nemáte prostor, raději se na článek podíváte? Nalaďte si na mém YouTube kanálu tuto epizodu, kde mluvím o hospodaření s penězi a přihlaste se rovnou k odběru, ať vám neunikne žádné s mých videí o osobních financích, investicích, hypotékách, životním pojištění a dalších finančních produktech. 

 

Inspirací k tomuto článku mi byla kniha Jak myslí milionáři, kterou zmiňuji i v tomto článku, kde odhaluji 6 knih o financích, které vám převrátí život naruby. 

 

Boháči nejsou chytřejší, mají jen jiné peněžní návyky 

 

Jak jsem vysvětlila v článku Každý měsíc v mínusu? Pochopte psychologii peněz a přeprogramujte mysl na bohatství, tyto návyky mají své kořeny v dětství. Jestli se svými penězi nezacházíte dobře nebo tak, jak byste chtěli, asi jste to odkoukali od svých rodičů. Nikdo vám nevysvětlil, jak se o ně starat, přitom to je jednoduchá a efektivní věc. 

 

Naši rodiče ani my jsme ve škole neměli předměty jako Finanční věda nebo Nauku o finančním rozpočtu. Nebo alespoň já ne. Zato jsem se učila o každé bitvě, musela si pamatovat datumy, kdy se co stalo nebo jaká přeměna nastane, když se spojí jedna látka s druhou (chemie). Teď tohle všechno samozdřejmě úspěšně používáme každý den, že? 😀 

 

Lidé spravují své peníze velmi špatně nebo vůbec. Mají pro to 2 výmluvy: 

  1. Tvrdí, že na to nemají čas, 
  2. Naříkají, že ani nemají co spravovat. 

 

Pojďme si to postupně rozebrat. 

 

2 výmluvy, proč si lidé nevedou finanční rozpočet 

 

Nemám čas. 

Ujišťuji vás, že péče o peníze vám čas neukradne. Právě naopak! Díky tomu, že se o ně staráte, bohatnete a až zbohatnete, budete mít mnohem víc volného času než předtím. 

 

Nemám žádné peníze, takže je nemůžu ani spravovat. 

Tak to je úplně špatně. To je, jak kdybyste řekli, že budete držet dietu až zhubnete. Správně je to takhle: Až se začnete starat o své finance, tak nějaké budete mít. Nejdřív se naučte pečovat o to málo, co máte, pak budete mít víc!

 

Důležité je, jak s penězi zacházíte, ne kolik jich máte

S přemýšlením nad penězi vám pomůže finanční mentoring

Spouštím osobní finanční mentoring, na který se mě opakovaně ptáte. Pokud cítíte, že potřebujete individuálně se svou finanční situací pomoct nebo vám chybí na cestě k finanční svobodě podpora a pochopení, je tento program přesně pro vás! 

 

Osobně vás povedu a pomůžu vám dosáhnout finančních výsledků, po kterých už dlouho toužíte. 

Tento ucelený program vás naučí efektivně hospodařit s penězi, které máte a pravidelně, dokonce s radostí, vést finanční rozpočet. Zbavte se jednou provždy dluhů, vytvořte si finanční rezervu, začněte spořit a plnit si své životní sny! Moje otázka na vás je: Jste připraveni převzít kontrolu nad svými financemi? 

 

Perfektní, mám z vás obrovskou radost! Pak klikněte zde a vykročte na cestu k finanční svobodě ještě dnes. Těším se na vás uvnitř programu. 


Ale pozor! Místa jsou vzhledem k mým aktivitám omezená. Budou otevřená 2, maximálně 3 místa za kvartál, proto rychle za mnou do programu, ať si své místo chytnete. Pro více informací klikněte zde. Těším se, až vás uvidím růst a spolu s tím také peníze za vašem kontě.

 

3 jednoduché a efektivní kroky, které vám zajistí víc peněz, štěstí a spokojenosti 

 

Krok č. 1: KONTO FINANČNÍ SVOBODY

Založte si spořící účet s názvem Konto finanční svobody. Ukládejte tam desetinu svých příjmů. Tyto peníze následně použijte jen na investice nebo takové nákupy, které vám přinesou další příjem. Peníze z tohoto účtu se neutrácejí, ale investují! 

 

A pokud jste nyní v situaci, že vycházíte od výplaty k výplatě a skoro nic vám nezbyde, alespoň začněte a to s jakoukoliv částkou, stejně jako Veronika, studentka programu Pořádek ve financích, se kterou jsem od července zahájila osobní mentoring. 

Jak začít hospodařit s penězi?

Příklad ze života: Veronika

Začala odkládat 500 korun měsíčně, dnes spoří 3 000 Kč a je na skvělé cestě zbavit se dluhů velice rychle. Postupem času si vybuduje nové finanční návyky, díky kterým zvládne odložit stranou klidně i deset tisíc měsíčně, a to všechno jen proto, že se dala do boje a začala alespoň s pětistovkou každý měsíc.

 

Nejde o konkrétní částku, jde o princip, že sami sobě ukážete, že máte zdroje na spoření, že umíte zacházet s penězi. Pak se začnou dít neuvěřitelné věci a peníze za vámi přijdou. Nezáleží na tom, kolik zrovna máte v peněžence nebo na účtu. Hned teď začněte a spravujte peníze, které máte, a brzy budete příjemně překvapeni. 

 

Krok č. 2: POKLADNIČKA FINANČNÍ SVOBODY

Pořiďte si pokladničku finanční svobody a každý den do ní házejte drobné, co najdete v peněžence. Nezáleží na částce ale na pravidelnosti. Díky tomu každý den pracujete na tom, abyste byli finančně nezávislí. Bude to váš magnet na peníze.

 

Tajemství dobrého zacházení s penězi spočívá v rovnováze. Na jedné straně šetřete co nejvíce peněz, ať investujete a vyděláváte. Na druhé straně odkládejte další část svých příjmů, ideálně deset procent jen pro zábavu. 

 

Krok č. 3: KONTO PRO RADOST

Vedle účtu finanční svobody si založte stejně velké Konto pro radost. Proč? Protože jsme všestranné bytosti. Nemůžete změnit jednu stránku života, aniž byste neovlivnili další. Někteří lidé jen škudlí a škudlí, uspokojí tak logickou část svého já, ale neuspokojují už tu psychickou část. 

 

Další extrém je, když jen utrácíte a utrácíte. To taky není dobře. Tímto způsobem nikdy nezbohatnete. Navíc se stejně přihlásí ke slovu ta zodpovědná polovina a výčitky svědomí způsobí, že už si nebudete užívat ani svých radostí. 

 

A tak začnete utrácet víc a víc, abyste se zbavili pocitu viny. Chvíli se budete cítit lépe, ale brzy se dostaví vina a hanba a to ještě ve větší míře. Je to začarovaný kruh a jediná cesta z něj vede přes správu peněz, která začíná tím, že se svým penězům začnete věnovat. 

 

Konto pro radost slouží k tomu, abyste se rozmazlovali. Tyto peníze použijte na věci, které byste si normálně nepořídili nebo nepodnikli! Zajděte do vyhlášené restaurace a užijte si báječnou večeři nebo si objednejte láhev šampaňského. Zaplaťte si projížďku luxusním autem. Dodržujte pravidlo: Konto pro radost každý měsíc roztočte! 

 

Ne, nezbláznila jsem se. Každý měsíc všechny peníze na tomto účtu utraťte, a to způsobem, který vám skutečně udělá radost a zvýší vaše sebevědomí. I když to teď zní šíleně, díky tomu, že si dopřejete radost bez výčitek, vydržíte šetřit. 

 

No a jako vždy, ještě mám pro vás malý bonus, abyste měli kompletní informace a mohli jste si lépe spravovat své peníze. 

 

Jak hospodařit s výplatou

 

Chcete ukočírovat své měsíční výdaje? Začněte se spolehlivým pravidlem 50-30-20. Polovina vašich příjmů odchází na nezbytné výdaje, jako jsou nájem, hypotéka, poplatky za energie, jídlo a podobně. 

Dalších 20 % si dávejte stranou na vytváření finanční rezervy a do dlouhodobých investic. Zbylých 30 % si pak vyhraďte na to, abyste si s nimi udělali radost, jako například nákup oblečení, návštěva restaurace nebo cestování. 

 

Lidé si myslí, že výplata je všechno a že musí hodně vydělávat, aby zbohatli. To je velký omyl. Když své peníze rozumně spravujete, dosáhnete finanční svobody i s normální výplatou. Ale když s penězi nakládáte špatně, nikdy za vodou nebudete, i kdybyste měli královský plat. 

Mnozí lidé s vysokými příjmy, jako jsou lékaři, právníci nebo dokonce i generální ředitelé, nemají moc velký majetek. Dokážou sice hodně vydělat, žijí si královsky, ale neumí se svými penězi nakládat. 

 

Peníze jsou součást našeho života. Když se naučíte s nimi lépe pracovat, zlepší se celý váš život. Díky tomu, že s nimi lépe nakládáte, zvýší se vaše sebevědomí, jste šťastnější, žijete v harmonii, zlepší se vaše vztahy a často dokonce i zdraví, protože už nemáte tolik stresu. 

 

Chtěla bych, aby pro vás byl tento článek co nejvíce přínosný, a protože vím, jak moc klíčové kroky to jsou, zopakuji vám akční kroky, které hned udělejte. 

 

4 klíčové úkoly pro budoucí milionáře: 

 

  1. Založte si Konto finanční svobody a ukládejte na něj desetinu svých čistých příjmů. Tyhle peníze utraťte jen na investice, které vám přinesou další příjem. 
  2. Zaveďte doma Pokladničku finanční svobody a házejte do ní každý den drobné. Může to být pětikoruna, dvacka nebo padesátikoruna, jednoduše vše, co budete mít v peněžence. Tato pokladnička vám bude denně připomínat, že se staráte o své peníze a když vydržíte, výsledky se dostaví. 
  3. Založte si Konto pro radost. Stačí klidně použít obálku nebo další pokladničku, kam budete odkládat desetinu svého čistého příjmu.
  4. Začněte řídit své finance pravidlem 50:30:20 pro jejich efektivní vedení a spolehlivé rozložení svých příjmů. 



Je jedno, kolik peněz právě máte. Začněte je spravovat hned teď. 

 

Nečekejte už ani den, nečekejte na příští výplatu, nečekejte na začátek dalšího měsíce. Pokud máte v peněžence stovku, tak se starejte o tuto stovku. 

 

Dejte deset korun do Pokladničky finanční svobody a dalších deset korun do Pokladničky pro radost, dalších deset korun pošlete na Konto finanční svobody. Už tímto činem dáte sami sobě zprávu, že jste připraveni zvládnout více peněz, protože až přijdou, už se o ně pěkně postaráte. 

 

Než se dnes rozloučíme,  mám na vás pár otázek. Věnujte jim, prosím, pozornost. 

 

  • Máte vyšší výdaje než příjmy a stále jste nezjistili, proč s penězi nevycházíte? 
  • Chybí vám finanční rezerva, a tak žijete v neustálém stresu z toho, že s penězi nehospodaříte tak, jak byste potřebovali?
  • Máte slušný příjem, a přesto neušetříte ani korunu? 
  • Cítíte se hloupě až nemožně z toho, jaký nepořádek ve financích máte? 

 

Pokud jste odpověděli na jednu z těchto otázek ANO, mám pro vás něco, co vám jednoznačně pomůže. Finanční mentoring se mnou osobně, ve kterém vás individuálně povedu až k vaší vysněné finanční situaci. To, že to nemáte dnes v pořádku, neznamená, že to nemůžete změnit. Pojďme společně najít cestu, jak se z vaší finanční situace dostat. Klikněte tady a vykročte k finanční svobodě ještě dnes! 

 

A to už je vše. Doufám, že vám tento článek pomohl ujasnit si nutnost péče o finance a máte teď jasno v tom, jak smysluplně s penězi nakládat. A pokud ano, nebojte se sdílet, ať moje zatraceně dobré rady pomáhají dál. 



Sdílej post

Další příspěvky