Stáhněte si jediný e-book ZDARMA, který vás naučí zacházet s penězi 💸 Stačí kliknout zde.

jak-na-zivotni-pojisteni-pro-deti

Životní pojištění dětí: 6 kroků pro ochranu jejich zdraví a finanční stability

Chcete zjistit, zda máte své děti správně pojištěné a mít tak jistotu, že se o ně budete moci kdykoliv postarat, a to i po finanční stránce? Nebo teprve řešíte jak správně své děti pojistit, abyste za něco neplatili zbytečně? 

 

Pak mám pro vás skvělou zprávu! Protože v tomto článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět o pojištění dětí. Zaměříme se na to, co všechno pojistit u dítěte a také vám prozradím 6 klíčových věcí, které když dodržíte, jednou provždy pojištění dětí vyřešíte. Budete se moci rozloučit s pochybnostmi a nejistotou, jestli máte děti dostatečně dobře pojištěné. 

 

Pojďme tedy na to!

 

📌Raději sledujete videa? Pak jsem podívejte na epizodu: Jak správně pojistit děti, kde vás jednotlivými kroky také provedu. Když už tam budete, dejte mému YouTube kanálu odběr, ať vám neuteče další středeční video ze světa osobních nemovitostí a investování.

 

Krok č. 1: Pojistěte hlavně sebe

 

Možná vás to překvapí, ale na prvním místě není pojistit dítě, ale vás. Zásadní je kvalitní pojištění rodičů, protože pro dítě je nejdůležitější, aby mělo rodinu, která je schopná mu zajistit zázemí. Úraz nebo nemoc rodiče, který přináší domů výplatu, může způsobit výpadek tohoto příjmu, ohrozit tak rodinný rozpočet a s tím také péči a životní standard dítěte. 

 

To, že rodiče často myslí v první řadě na pojištění svých dětí, bývá jednou z nejčastějších chyb, kterou Češi v oblasti pojištění dělají. Přitom správně a smysluplně nastavené životní pojištění vám může při úrazu nebo zdravotních komplikací, ušetřit nemalé starosti. 

 

Bonusový tip: Když sjednáváte životní pojištění pro sebe jako rodiče, často si můžete nechat pojistit také dítě. Částka se v takovém případě zvýší jen minimálně. 

 

Krok č. 2: Na co děti pojistit

 

Většina rodičů neví, co od dětské pojistky chtít, a proto se stává, že přeceňují méně významná rizika, jako je pojištění denního plnění úrazu nebo ošetřovné, a naopak podceňují ta, která mohou dítěti i jim změnit život v podstatě ze dne na den. 

 

V první řadě si v pojištění dětí nastavte velmi závažné onemocnění a trvalé následky úrazu. V posledních letech také pojišťovny upravily pojistné podmínky u připojištění dětské invalidity, na kterou také myslete. A přesně tato připojištění nesmí chybět v žádné dětské pojistce. 

Pokud si máte z tohoto článku něco odnést, je to především pojistit dobře sebe a tohle: V dobře nastavené pojistce pro děti musí být připojištění závažných onemocnění a trvalých následků úrazu, a pokud rodinný rozpočet dovolí, také připojištění invalidity. A pokud už máte pro své děti pojištění uzavřené, prosím najděte smlouvu a zkontrolujte si to, že tam opravdu tato připojištění máte.

 

Další připojištění, která mohou v pojištění dětí dávat smysl, jsou denní plnění hospitalizace a denní plnění úrazu. Ale v pojištění dětí je zvolte až v případě, kdy máte zajištěné předešlé připojištění, které jsem zmínila. 

 

Krok č. 3: Na kolik pojistit dítě

 

Uvědomte si, že děti mají celý život před sebou a výrazné zdravotní omezení může trvat po zbytek jejich života, proto se ujistěte, že tomu pojistná částka odpovídá. Pojistka dětí by měla krýt trvalé následky úrazu s progresivním plněním na pojistnou částku minimálně 1 milion korun. 

 

Další důležité riziko závažného onemocnění doporučuju sjednat s pojistnou částkou minimálně na půl milionu korun a to stejné platí také pro invaliditu. Na těchto připojištěních opravdu nešetřete, i když vlastně ony nestojí zas tak moc. Za tyto pojistné částky zaplatíte u jednoho dítěte kolem 200 Kč měsíčně. 

 

No, a co se týče krátkodobých připojištění u dětí, tak při stanovení výše pojistného plnění vezměte v úvahu také to, jestli bude muset jeden z rodičů zůstat s dítětem doma či v nemocnici, a zda to vůbec ovlivní příjem  rodiny. 

 

Pokud ano, pojistné plnění nastavte podle výše ztráty tohoto příjmu, aby případné pojistné plnění pomohlo vašemu rodinnému rozpočtu. Pokud úraz nebo hospitalizace dítěte pravděpodobně nijak neovlivní váš příjem, doporučila bych na obě tato připojištění zvolit pojistnou částku 200 až 300 korun za den. 

Pokud máte teď pocit, že potřebujete uzavřít pojištění pro své děti, nebo že bude nejlepší, když si necháte nastavení pojištění svojí rodiny zkontrolovat, mám pro vás dobrou zprávu! Teď si u mě tuto službu můžete objednat, stačí kliknout na tento odkaz.

 

Krok č. 4: Kdy začít řešit pojištění dětí

 

Od kdy pojistit dítě? O pojištění dětí byste měli začít uvažovat hned po narození dítěte. Často se dítě pojišťuje, až se začne pohybovat nebo společně s prvním úrazem, a popravdě řada poradců to tak doporučuje. 

 

Já jsem toho názoru, abyste hned s rodným listem uzavřeli dětem pojistku, a to konkrétně na tato připojištění: závažné onemocnění, trvalé následky úrazu a případně denní plnění hospitalizace. 

 

Ráda vám vysvětlím proč: Vážné onemocnění přece nemá vliv na to, zda se dítě začne hýbat… Asi není třeba dál komentovat, ne? 🙂 V dalším kroku vám také řeknu další podstatnou věc. 



Krok č. 5: Pojištění průběžně aktualizujte

 

Na tohle se často zapomíná, a to nejen u pojištění dětí. Protože jak dítě  roste, mění se i rizika, která mu hrozí. Když se teď vrátím k tomu, jak jsem tvrdila, že je nutné pojistit už novorozené miminko, tady je dovysvětlení: 

 

Pojištění dítěte po narození

Miminko stačí pojistit pouze na vážné nemoci, trvalé následky úrazu a případně invaliditu a hospitalizaci. Později, až začne právě lést nebo chodit, přidejte plnění za úraz. 



Jak pojistit děti ve školním věku

Tím to ale nekončí, ve školním věku většinou přibývají různé koníčky a sporty. Pokud vaše dítě začalo hrát pravidelně fotbal nebo jakýkoliv jiný sport, raději to nahlaste pojišťovně. Může se stát, že přidá přirážku za zvýšené riziko. 

 

V opačném případě může dojít k tomu, že vám pojistné plnění pojišťovna nevyplatí. Ale teď vás zase uklidním, naštěstí tohle se děje jen u málo pojišťoven. Nicméně minimálně berte v potaz zvýšené riziko a kvůli tomu možná budete muset upravit pojistné částky u některých připojištění. 

 

Pojištění aktualizujte při každé životní změně

A ještě než budu pokračovat dál, mám na vás otázku: Kdy naposledy jste aktualizovali své životní pojištění? Zkuste se teď zamyslet, kdy to bylo. A nezměnilo se od té doby u vás něco? Jako třeba zaměstnání, nové aktivity, přírůstek do rodiny, nějaký dluh navíc nebo vám třeba zvýšili plat? 

 

Pokud byla vaše odpověď někde ano, běžte to rychle se svou pojišťovnou vyřešit, nebo vám s tím i já mohu pomoci díky této službě.

 

A posledním krok je

 

Krok č. 6: Zapomeňte na pojištění pro děti se spořením 

 

Na téma spoření pro děti jsem se rozepsala v tomto článku, kde se také věnuji spoření za pomoci životního pojištění, doporučuji vám si ho také přečíst, ať máte o životku pro děti jasnou představu. 

 

Nicméně vás o to teď neošidím a zmíním to nejzásadnější, proč to nedělat: Proč cíleně nespořit v pojistkách. Zaplatíte totiž pořádné vstupní náklady a poplatky při sjednání investičního životního pojištění. Například při platbě 1000 korun měsíčně to může být více než 20 tisíc korun. 😳 To je celkem drahé spoření, nemyslíte? 

 

Také u většiny smluv najdete řadu dalších poplatků, jako třeba poplatek za vedení smlouvy, poplatek za platbu klienta a mnohé další. Všechny tyto poplatky snižují hodnotu vaší investice. Asi se teď shodneme, že spoření do pojištění prostě nepatří a tím bych tuto část uzavřela. 



Nevíte si rady s životním pojištěním pro své děti? 

 

Dále pokud třeba teď máte pocit, že potřebujete s pojištěním pro sebe a své děti pomoci, nebo si po přečtení tohoto článku nejste vůbec jistí, zda máte své aktuální pojištění pro děti uzavřené tak, jak jsme si teď probrali, mám pro vás důležitou informaci: Právě teď vám s tím můžu pomoci. A to nejlepší na tom je, že je to pro vás zdarma. Klikněte na tento odkaz, vyplňte dotazník a pustíme se do toho!

 

Pevně věřím, že vám tento článek pomohl v tom, abyste měli pro své děti správně nastavené pojištění. Děkuji, že jste tu byli se mnou a uvidíme se zase u příštího článku. 



Sdílej post

Další příspěvky