Stáhněte si jediný e-book ZDARMA, který vás naučí zacházet s penězi 💸 Stačí kliknout zde.

proc-konci-celebrity-na-mizine

Astronomické výdělky hvězd, ale taky dluhy. Proč končí celebrity na mizině

Hodně lidí se domnívá, že jakmile přijdou k velkému objemu peněz, jejich život se stane bezstarostným a až do smrti se nemusí o nic starat. To je ovšem velmi naivní představa, která má k realitě daleko.

 

Víte, co mají některé celebrity společného? I přes své astronomické příjmy skončily na mizině. Jak je to sakra možné? Vydělávají nemalé peníze, a i přesto mají problém s financemi. Je to kvůli nerozvážnému hospodaření s penězi. 

 

Nicolas Cage se řadil k nejvýdělečnějším hercům v Hollywoodu. Jeho jmění se odhadovalo na více než 3 miliardy korun, dokud ho skoro celé neutratil. Spousta lidí se soustředí na to, aby měli víc peněz, ale k čemu to je, když s penězi neumí zacházet

 

Popový král Michael Jackson byl před svou smrtí na pokraji finančního zhroucení, dlužil více než 400 milionů dolarů, a to i přesto, že za svou kariéru vydělal v přepočtu skoro 18 miliard korun. 

Okolo roku 2000 už netrápily Jacksonův rozpočet plastické operace, soukromé lety a okázalá auta, kterých mimochodem vlastnil 75, ale úroky jeho dluhů. Zpěvák už v roce 2005 platil za pouhý jeden měsíc okolo 4,5 milionu dolarů jenom na úrocích, a to dlužil „teprve“ 270 milionů. 

 

📌Čtení máte za celý den dost a raději koukáte na videa? Nalaďte si na mém YouTube kanálu tuto epizodu ať vidíte, jak boháči zchudli navzdory astronomickým příjmům. Nezapomeňte dát odběr mého YouTube kanálu, abyste nepřišli o další edukativní videa, která vás provedou všemi úskalími a tajnými tipy světa osobních financích.

 

Teď jsme se podívali na to, jak to mají s financemi některé zahraniční celebrity. Zajímá vás, jak zachází s penězi slavné osobnosti u nás? 

 

V Česku máme celou řadu známých osobností, které nemají o práci nouzi a vydělávají si měsíčně pěkné sumy, a i přesto se dostaly do finančních problémů. Nezáleží na tom, kolik peněz vyděláváte, ale na tom, jak s nimi hospodaříte a dokážete je zhodnotit

 

Své o tom ví Marek Taclík, který patří k nejobsazovanějším českým hercům, ale kvůli obřím dluhům v roce 2018 šel se svým dluhem ve výši 6,8 milionů do insolvence. 

Situace herečky Veroniky Gajerové byla natolik nezvladatelná, že herečka uvažovala o sebevraždě. Zdeněk Godla, Martin Dejdar, Bolek Polívka a mnoho dalších. 

 

Proč vám to celé říkám? 

Každý děláme chyby, někdo větší, někdo menší, ale vždy máme možnost volby to změnit a převzít zodpovědnost do svých rukou. I já jsem kdysi pochopila, že mé finanční problémy nevyřeší nikdo jiný než já sama, přestala jsem čekat na zázrak a začala jsem se svým penězům věnovat. 

 

Máte přehled o svých financích? 

 

Osobní finance jsou jednoduché, skládájí se z příjmu a výdajů. Většina z nás získává příjem ze zaměstnání nebo podnikání. Tento příjem slouží k pokrytí výdajů. 

 

Tyto výdaje jsou rozděleny na dvě hlavní kategorie: nezbytné a zbytné

  • Nezbytné výdaje: bydlení, potraviny, základní oblečení, děti, doprava a dluhy. 
  • Zbytné výdaje: náklady na aktivity a položky, které nejsou nutné pro základní životní potřeby, ale přinášejí radost, zábavu nebo komfort. Patří sem koníčky, dovolené, restaurace a nadstandardní věci. 

 

Jste připraveni dostat své finance pod kontrolu? Tohle potřebujete znát!

Finanční bilance je příjem mínus výdaje (příjem – výdaje = cash flow) nám ukazuje, kolik peněz máme k dispozici po odečtení všech výdajů od svého příjmu. Tato částka, cash flow, je klíčovým ukazatelem finančního zdraví

 

Díky pozitivnímu cash flow šetříme a budujeme bohatství, zatímco negativní cash flow vede k zadlužování a finančním potížím. Správným řízením této rovnice a tím, že sledujete, kam putují vaše peníze, dosáhnete lepší kontroly a finanční stability svých financí. 

 

Pojďte si zkontrolovat své finance a vypočítat peněžní bilanci. 

Pokud jste četli pozorně, jistě jste pochopili, že to je nutnost. Připravila jsem pro vás jednoduchý návod, ve kterém vás provedu od základů sepíšete si své příjmy a výdaje, zjistíte, kam vám mizí peníze a podniknete první kroky k pravidelné kontrole, díky která jsem dokázala ušetřit více než 1000 korun měsíčně. 

A víte, co je na tom skvělé? Získáte ho ode mě zdarma! Stáhněte si tento návod a zjistěte, jak získat kontrolu nad svými financemi. Odkaz jsem vám přiložila sem

 

Vraťme se zpět k celebritám, o kterých byla řeč na začátku. Zamyslete se nad tím, kde ve výpočtu finanční bilance udělaly chybu? Měly obrovské příjmy, přesto měly finanční potíže. Problém byl na straně výdajů. 

 

Slavné osobnosti utrácejí peníze za pozoruhodné věci

Věděli jste, že Nicolase Cage utrácel extrémní sumy za velkolepé večírky, ženy a vlastnil několik nemovitostí a aut? Mezi jeho bláznivou koupi patřil nákup skutečné kostry Tyrannosaura Rexe za 267 000 dolarů (v přepočtu kolem 6 mil. korun). 

 

Tento vzácný exemplář byl ve skutečnosti ukraden z mongolského muzea a Cage ho musel bez nároku na vrácení peněz zaslat zpátky. A jako svého domácího mazlíčka si pořídil chobotnici. 

 

Michael Jackson platil na údržbu ranče v Kalifornii kolem 80 milionů korun ročně. Přes 100 milionů korun platil měsíčně za úroky svých půjček a když ho Elizabeth Taylor bránila v jednom televizním pořadu, jako malé poděkování jí poslal náhrdelník za 12 milionů korun. 

 

Asi nemusím dál pokračovat, určitě jste pochopili tohle základní pravidlo peněz: neutrácet více než vyděláte.

Proč vyšší příjem pravděpodobně nevyřeší finanční potíže? Čtěte až do konce a dozvíte se odpověď! 

 

Jak správně hospodařit s penězi

 

Hodně lidí, kteří mají ohromné výdaje, se soustředí na to, jak maximalizovat příjem, myslí si, že to vyřeší jejich problémy, ale když se vrátím k základním faktorům rovnice finanční bilance, tak zde máme příjmy a výdaje

 

Pokud máte vysoké výdaje, zaměřte se na ně a snižte je. Několik skvělých tipů najdete i v článcích na mém blogu. Pokud vycházíte s penězi dobře, zvládáte šetřit, ale už několik let váš příjem stagnuje, pak máte problém na straně příjmu a zaměřte se na jeho zvýšení. 

 

Pokud tohle nepochopíte správně a budete si nadále plést jabka s hruškama, pravděpodobně se stane tohle: sice si zvýšíte příjem ale o stejnou částku se zvednou také výdaje. Ano, budete se mít lépe, protože si budete moci dovolit více věcí, ale i nadále budete řešit stejné finanční problémy a nedostatek peněz

 

Roky mi trvalo, než jsem tohle pochopila, a ztratila jsem drahocenný čas plácáním se od výplaty k výplatě. Zkuste se teď zamyslet nad svými financemi, nad výší příjmů a výdajů. Která tato část by se dala vylepšit?

 

Pokud s tímto potřebujete pomoci, připravila jsem pro vás kompletní návod, který vám s tím jednoznačně pomůže. Je to jediný e-book ZDARMA, který vás naučí zacházet s financemi tak, abyste našli peníze, o kterých ani nevíte, že je máte! Stáhnout si jej můžete kliknutím na odkaz zde.

 

Jak dostat finance pod kontrolu 

 

Krok č. 1: Přehled o výdajích 

Podívejte se na své příjmy a výdaje. Víte kolik měsíčně utratíte za bydlení, potraviny, dopravu, oblečení a jiné věci? Když máte přehled o tom, za co a kolik utrácíte, o to snadněji najdete místa, kde vám peníze utíkají. Je to první krok k tomu, abyste své výdaje dostali pod kontrolu. 

 

Krok č. 2: Plány jednotlivých výdajů

Až se vám podaří zkrotit výdaje, dalším krokem je vytvořit pro každou kategorii plateb plán. V tomto plánu určíte procentuální podíl z příjmu, který vynaložíte v jednotlivých kategoriích nákladů a pak se ho držíte. Cílem je mít na konci každého měsíce peníze navíc, což vám pomůže budovat úspory a dosahovat finančních cílů.

 

Krok č. 3: Tvorba rezervy

Ještě je tu jedna důležitá věc: rezervní účet. Díky tomu, že máte kontrolu nad svými výdaji, máte prostor pro tvorbu rezervy. Jde o peníze, které dáte stranou a které máte obratem k dispozici, když je potřebujete. 

 

Jsou to peníze pro situace, když přijdete o práci, nastanou zdravotní potíže nebo máte jiné neodkladné výdaje. Doporučuje se mít stranou 3 až 6 měsíčních příjmů, které by měly pokrýt nepříjemné období, kdy se nebude tolik dařit. 

 

Krok č. 4: Investice

Jakmile si vybudujete dostatečně velký rezervní účet, dalším klíčovým krokem je investování. Cílem investování je, aby vám peníze vydělaly další peníze. Investovat se dá do věcí jako jsou nemovitosti, akcie, vlastní podnikání. Já osobně investuji do všech těchto oblastí, rozložila jsem tak riziko a navíc mě to baví. 


Investovat můžete pravidelně a to od pětistovky, možná i stovky měsíčně, nebo tak jednorázově. Před každou investicí zvažte očekávání, rizika a likviditu investice, tedy to, jak rychle získáte své peníze z investice zpět.

Téma investování je na dlouhé povídání, o tom napíšu samostatný článek, ale zatím si přečtěte článek o pravidelném investování Na počátku je tisíc korun, na konci milionový zisk.

 

Co jste se dnes naučili? 

 

Rovnici finanční bilance: příjem – výdaje = cash flow, což je důležitá část osobních financí. A pokud to na jedné straně rovnice skřípe, je třeba se zaměřit právě na tuto část. Spousta lidí se mylně domnívá, že jejich finanční potíže vyřeší vyšší příjem, ale na příkladu celebrit jsme si ukázali, že příjem není vše. 

 

Můžete mít vysoké příjmy, ale to je úplně k ničemu, když peníze opustí váš účet v momentě, kdy je obdržíte. Výdaje se dají dostat pod kontrolu, musíte ale přesně vědět za co každý měsíc utrácíte. Jakmile máte přehled, začněte své výdaje plánovat

 

Peníze, které vám každý měsíc zbydou, použijte na vytvoření rezervního účtu a další peníze investujte, abyste si zajistili bohatý život. Můj program Pořádek ve financích vám s tímto jednoznačně pomůže. Klikněte sem a staňte se mým dalším spokojeným studentem ještě dnes. 

 

Děkuji, že jste tu se mnou a mějte se zatraceně krásně! 



Sdílej post

Další příspěvky