Stáhněte si jediný e-book ZDARMA, který vás naučí zacházet s penězi 💸 Stačí kliknout zde.

dve-strategie-jak-investovat-do-nemovitosti

INVESTICE DO NEMOVITOSTÍ: Dvě strategie, které vám zajistí příjem 30 000+ měsíčně

Dnes s vámi nasdílím dvě osvědčené strategie, které mi pomohly získat pravidelný příjem ve výši skoro 30 000 Kč měsíčně z investic do nájemních nemovitostí během 4 let a ve kterých si i vy uděláte jasno. 

Jako bonus vám odhalím 3 strategie investování do nájemních bytů, proto čtěte až do konce. 

📌Preferujete video? V tom případě se můžete podívat na video: Investice do nemovitostí, kde popisuje dvě strategie, jak na to. Nezapomeňte dát odběr mého YouTube kanálu, abyste nepřišli o další vzdělávací videa, která pro vás s láskou chystám každý týden a kde vám ukazuji všechny plusy i mínusy světa osobních financích, hypotečních úvěrů a investování.

 

Budujte své bohatství v nemovitostech

 

V tomto článku se zaměříme na investování do bytů. Na bytech je zajímavé hlavně to, že jejich koupě není složitá a můžete ji financovat hypotékou. Návod, jak koupit nemovitost od A do Z, najdete zde.

Prozradím vám tajemství. Proč investovat do nemovitostí? Neexistuje žádná jiná investice, na kterou vám půjčí banka miliony korun. Navíc díky nájemnému nesplácíte úvěr ze svého. To je největší krása investování do nemovitostí. U mě to byla láska na první dobrou

 

První kroky k vysněné nemovitosti

 

Když se chcete pustit do investování do nemovitostí, jako první se můžete začít poohlížet po nemovitosti. Zde je můj tip: Sledujte inzerci nebo si nastavte automatické upozornění, choďte na prohlídky a dělejte si vlastní analýzy srovnání jednotlivých bytů. Časem naberete cenné zkušenosti, které brzy zúročíte nákupem investiční nemovitosti

 

Ale pozor, nemovitost v této chvíli ještě nekupujte. U nájemních bytů nejprve zvažte rizika. Jaká mají investiční nemovitosti rizika

Ano, i investování do nemovitostí má svá rizika stejně jako jakákoliv jiná investice. 

 

Promyslete tato: 

  • Co když nebudete schopni nemovitost pronajmout? 
  • Jaké to pro vás znamená riziko? 
  • Co když klesne cena nemovitosti? 
  • Co když se zvednou náklady na nemovitosti jako fond oprav nebo splátka hypotéky? 
  • Zvládnete to financovat z vašich příjmů? 

 

Máte? Perfektní! Ale stále ještě do nemovitosti neinvestujte. Hned vám prozradím proč. Místo toho si ujasněte svou strategii.

 

Ještě než se pustíte do akce, zvolte si investiční strategii 

 

Kde většina investorů chybuje? Ještě před samotnou investicí se zapomínají rozhodnout, co je cílem investování, tak čtěte, ať neopakujete jejich chyby.

 

Než začnete investovat, tohle byste měli znát! Jsou 2 odlišné strategie

Při investování se rozhodněte, zda se zaměříte na kapitálový výnos, to je s nadějí na zisk z růstu hodnoty aktiv či majetku, nebo na dlouhodobý výnos, tedy s cílem získávat pravidelný příjem, peněžní tok. Podle toho nastavte investiční strategii a vyberte investiční nástroje. 

Nevíte si rady s hypotékou nebo máte pocit, že vám ji nedají? Nechte starosti ohledně jejího získání na mně a mém týmu. 

 

Z pohodlí domova vyplňte online formulář a můj hypoteční specialista během chvíle porovná nabídky bank, vybere tu nejvýhodnější a následně vám pomůže s vyřízením celého procesu až po uzavření smlouvy a čerpání hypotéky


A to nejlepší na tom je, že jsme placeni od bank, vás to nebude nic stát. Nebuďte na to sami a klikněte na odkaz zde.

 

A teď se vraťme k investičním strategiím. 

 

První strategie: KAPITÁLOVÝ VÝNOS

 

Kapitálový výnos se týká zisku, který investor získává z růstu hodnoty investice. Tento zisk pochází z rozdílu mezi nákupní a prodejní cenou aktiva (například akcie) nebo nemovitosti, ale tohle nastane pouze v případě, že cena aktiva stoupá.

 

Kapitálový výnos není pravidelný a závisí na změnách tržních cen aktiv. Investoři, kteří očekávají výnos, kupují aktiva s nadějí, že jejich hodnota v budoucnu vzroste, což umožní prodej s větším ziskem

 

Tento druh investování patří mezi riskantnější. Investoři sledují vzestupy a pády trhu, které nemůžou nijak ovlivnit. 

 

V praxi to vypadá tak, že investor koupí akcii nebo nemovitost za dobrou cenu, kdy očekává vzestup ceny, a těší se na výnosný prodej. Trh se ale může otočit opačným směrem, v posledních letech jste takovou neočekávanou a rychlou změnu trhu zažili nejednou. 

 

Tahle strategie má jednu obrovskou nevýhodu! Investor má případný zisk až po prodeji aktiva nebo nemovitosti. A přesně z tohoto důvodu nemovitost, ve které bydlíte, není investicí, a to i když vzroste její hodnota. Jestliže v ní bydlíte, nemáte z ní žádný příjem ani žádný zisk, dokud ji neprodáte. 

 

To jste asi teď nechtěli slyšet, co? Nicméně pokud vzroste hodnota nemovitosti, ve které bydlíte, pomůže vám to s budováním dalšího majetku

Uvedu vám to na příkladu mého klienta, se kterým jsem tohle nedávno řešila. 


Klient vlastní byt, který má dnes hodnotu 4 mil. korun. Tento byt si pořídil díky hypotéce u KB a ta má teď zástavu na jeho bytě. Aktuální dluh na hypotéce má 2,3 mil. Kč, a jelikož nemovitosti vzrostla hodnota, uvolnila se zástavní hodnota. V jaké výši? Vezměte si kalkulačku a pojďme si to společně spočítat!

 

Zajímá vás, jak spočítat volnou hodnotu zástavy na nemovitosti, kde už zástava je? 

 

Aktuální tržní hodnota bytu je 4 mil. Kč, do zástavy můžete použít 80 % z tržní hodnoty, tedy 4 krát 0,8 se rovná 3,2 mil. korun. Poté od této částky odečtete aktuální výši dluhu 2,3 mil. Kč a výsledek je volná zástavní hodnota 900 000 Kč

 

V této výši si může klient vzít další hypotéku, nebo použít volnou hodnotu zástavy a na další nákup nemovitosti nepotřebuje vlastní hotovost. Jedinou nevýhodu je, že další úvěr musí být ve stejné bance, u které je nemovitost zastavena. 

 

Druhá strategie: DLOUHODOBÝ VÝNOS

 

Druhou investiční strategií je dlouhodobý výnos. Investor cílí na zvýšení pravidelného příjmu. Jedná se o úroky z dluhopisů, dividendy z akcií nebo nájemné z nemovitostí. Tento typ výnosu je stabilnější a předvídatelnější než kapitálový výnos. 

 

Pravidelný příjem je obvykle spojen s nižším rizikem než kapitálový výnos, protože investoři mají jistotu pravidelných plateb a výkyvy trhu na něj nemají takový vliv.

 

Tohle by měl každý investor dopředu zvážit: Své finanční cíle, toleranci k riziku a investiční horizont při volbě mezi krátkodobými spekulacemi a dlouhodobými investicemi a podle toho zvolit investiční strategii a vhodný nástroj

 

Přesně tohle jsem udělala i já hned potom, co jsem se zbavila špatných dluhů. Mimochodem na mém blogu najdete článek s kompletním návodem, jak se zbavit dluhů

 

Proč investovat do nemovitostí

 

Mým dalším cílem bylo zvýšit svůj pravidelný příjem. Podmínkou bylo, aby nebyl závislý na mně. No a nemovitosti pro mě byly jasná volba, protože mi investice do nich přišly docela jednoduché, ne moc rizikové a navíc si na ně můžu půjčit peníze

 

Takže, i když se chlubím, že moje nemovitosti mají hodnotu 30 mil. korun, je to stejně jedno, protože mým cílem není je prodat, ale dlouhodobě držet a získat pravidelný měsíční příjem, který je dnes ve výši skoro 30 000 korun měsíčně. 

A ještě slíbený bonus. 

 

U bytů jsou 3 strategie investování

 

Pronájem: koupíte byt, pronajmete ho, a pokud jste nakoupili na hypotéku, splácíte z pronájmu hypotéku. 

Rekonstrukce: koupíte ošklivý, vybydlený byt, uděláte rekonstrukci a byt pak prodáte za víc, nebo pronajmete. 

Strategie obchodník: koupíte byt levně a prodáte obratem dráž. 

 

Pokud mě znáte delší dobu, víte, že mi záleží na tom, abyste si z mých článků odnesli co nejvíce, a tento není výjimkou. Pojďme do akce. Budete potřebovat tužku, papír a kalkulačku. 

 

Rozhodněte se, zda se zaměříte na kapitálový výnos, to je ten s nadějí na zisk díky růstu hodnoty nemovitosti, nebo na dlouhodobý výnos s cílem získat pravidelný příjem. Otevřete inzeráty na Sreality a zkuste si pár možností spočítat. 

 

Tady je, co musíte udělat, pokud investujete do nájemních nemovitostí

 

Napište si, proč si chcete nemovitost koupit. Je to pro vás zabezpečení na stáří? Nebo byt darujete dětem, až vyrostou? Koupíte levně byt před rekonstrukcí, rekonstruujete ho a potom prodáte dráž? 

Rozhodněte se a hledejte vhodnou nemovitost, protože od toho se odvíjí parametry bytu, který hledáte. 

Napište si své finanční možnosti. Na jak vysokou hypotéku dosáhnete a kolik peněz dáte z vlastních zdrojů. A pokud si nevíte rady s hypotékou nebo máte pocit, že vám už žádná banka nepůjčí, mám pro vás zatraceně dobrou zprávu! 

Nechte starosti ohledně získání hypotéky na mně a mém týmu. Z pohodlí domova vyplňte online formulář a můj hypoteční specialista během chvíle porovná nabídky bank, vybere tu nejvýhodnější a následně vám pomůže s vyřízením celého procesu až po uzavření úvěrové smlouvy, včetně čerpání hypotéky zcela zdarma


Nebuďte na to sami a klikněte na odkaz zde.

 

No a tento článek je u konce. Pevně věřím, že se vám líbil, že jste si z něj odnesli to, co jste potřebovali slyšet, abyste měli ještě více jasno ohledně investování nejen do nemovitostí. 

 

Mějte se zatraceně krásně! Děkuji a a uvidíme se zase příští středu!

Sdílej post

Další příspěvky